Izveidota tehnoloģijai augļu un dārzeņu attīrīšanai no pesticīdiem

Patērētāji aizvien plašāk pievēršas pārtikas nekaitīgumam, tostarp saistībā ar pesticīdu izmantošanu lauksaimniecībā. Philips ir izstrādājis inovatīvu tehnoloģiju, kas ļauj viegli, efektīvi un bez ķīmiskām piedevām no pesticīdiem attīrīt svaigus augļus un dārzeņus.

Viena no jomām, kurai tiek pievērsta īpaša uzmanība, ir pesticīdu atliekas uz svaigiem augļiem un dārzeņiem. Vairākos tirgos veiktajos pētījumos ir konstatēts, ka daļa no pārdošanai paredzēto svaigo augļu un dārzeņu virsmām satur neveselīgi daudz pesticīdu atlieku.

Viena no grūtībām, ar ko cilvēki saskaras cīņā ar pesticīdu atliekām, ir fakts, ka lielākā daļa satur speciālu reaģentu, kas sasaista šīs ķimikālijas dārzeņos un augļos. Tādējādi tiek nodrošināts, ka vējš un lietus tik viegli tos nevar nomazgāt – bet tas arī nozīmē, ka pesticīdi var saglabāties pat pēc rūpīgas produktu mazgāšanas. Turklāt visiem šobrīd pieejamajiem produktu tīrīšanas līdzekļiem ir būtiski trūkumi un ierobežojumi. Augļiem un dārzeņiem paredzētie mazgāšanas līdzekļi notīra tikai līdz 20% no pesticīdu atliekām. Un lielākā daļa elektrisko pārtikas produktu tīrīšanas ierīču, kas notīra mazliet vairāk – līdz 30% pesticīdu atlieku -, mazina pesticīdu apjomu, izmantojot ozonu. Turklāt, ozons kaitīgi ietekmē gan cilvēku veselību, gan apkārtējo vidi.

Philips pesticīdu likvidēšanai ir izveidojis absolūti citu pieeju – inovāciju, kura nodrošina ievērojami labākus rezultātus, neizmantojot nekādas piedevas vai ķīmiskās vielas. Šī risinājuma svarīgākais elements ir Aktīvais ūdens, kas likvidē pesticīdus saistošo reaģentu klātbūtni uz pārtikas produktu virsmas. Tas arī paātrina pesticīdu dabīgo sadalīšanos un pārvērš tos vielās, kas nav toksiskas. Rezultāti ir pārsteidzoši: neatkarīgi Ķīnas vadošās universitātes pētījumi pārtikas zinātnē par tās nekaitīgumu ir parādījuši, ka Aktīvais ūdens ir būtiski labāks par jebkuru citu tehnoloģiju tirgū. Philips šobrīd izstrādā virkni ērti lietojamu Aktīvā ūdens produktu, kuri patērētājiem sniegs drošu veidu, kā pagatavot veselīgas maltītes savām ģimenēm.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment