Rotaslietas – labākā ideja dāvanai

Rotaslietas cauri laikiem un gadsimtiem ir kalpojušas ne tikai kā apģērba aksesuārs – to simboliskai nozīmei vienmēr tikusi pievērsta īpaša vērība. Mainoties apģērbam un dzīvesstilam, vienīgi rotaslietas spējušas izturēt laika pārbaudījumus un saglabāt savu aktualitāti. Tā ir rotaslietas maģiskā pievilcība, kas to padara tik īpašu kā dāvanu vai atgādinājumu par svarīgu dzīves notikumu.

Simbolisms mūsdienu rotaslietās

Tradicionāli rotaslietas pieņemts dāvināt, lai paustu mīlestību, parādītu savu pieķeršanos, uzticību, atzīmētu kādu īpašu kopīgu notikumu. Rotaslietu dizains pēdējo desmit gadu laikā piedzīvo būtiskas pārmaiņas. Šīs pārmaiņas galvenokārt saistītas ar cilvēku pieaugošo vēlmi iegādāties personalizētas rotas. Šai tendencei seko arī lielie zīmoli, piedāvājot daudzveidīgu dizaina klāstu, kas atbilst dažādām gaumēm un stiliem. Paraudzīsimies uz pasaulē zināmo dāņu rotaslietu zīmolu Pandora, kas savā rotaslietu dizainā ir iekļāvis dažādus simbolus un artifaktus no mūsdienu kultūras, filmām, popmūzikas, tādējādi savās rotās atspoguļojot  pasaules aktualitātes, kas zīmolam piesaista jaunus klientus. Šobrīd līdzās tradicionāliem simboliem un to skaidrojumam rodas arvien jauni, kas tikai apstiprina apgalvojumu, ka katrai rotai ir savs stāsts un nozīme, kuru mēs paši radām.

Pandora “Moments” kolekcija ir viena no zīmola ikoniskākām un populārākām kolekcijām. Tās dod iespēju klientam izveidot un pielāgot savas rotaslietas, veidot savu stāstu un atmiņas ar zīmīgiem tēliem un simboliem. Kopš Pandora 2000. gadā ieviesa inovatīvo konceptu – simboliskos piekariņus, tās rotaslietas ir ļoti populāras. Piekariņi, izmantojot simbolus un krāsas, atspoguļo pagātni, stāsta par tagadni; tie ir zodiaka piekariņi, veiksmes piekariņi, ceļojuma piekariņi, personību simbolizējoši piekariņi, atmiņu piekariņi  – ļoti personiski un vizuāli pievilcīgi atgādinājumi par visu, kas svarīgs personalizētu un radošu rotaslietu veidā.

Rotu dizaina tendences

Cilvēki cenšas izteikt savu personību ar savu apģērbu un aksesuāriem. Dažādība un individualitāte ietekmē arī rotaslietu dizainu. Zīmīgi, ka dominē personalizācija jau pašā rotaslietas radīšanas procesā, lai izveidotu konkrētai personībai pielāgotu rotaslietu.

●       Rotaslietas -  mūsdienu talismani

Talismanu rotaslietām tiek piedēvētas pārdabiskas spējas nest tā īpašniekam laimi, veselību un veiksmi. Tās ir rotaslietas no dārgakmeņiem un pusdārgakmeņiem, monētas, dažādas dzīvnieku un kukaiņu figūriņas; daži augi, piemēram, četrlapu āboliņš.

●       Rotaslietas ar simbolisku nozīmi

Populāra tendence, kas nezaudē aktualitāti. Iegravēti iniciāļi, motīvi, vārdi, simboli, kas piedod rotām individuālu stilu un izceļ tā valkātāju.

Vai tas atvieglo dāvanas izvēli? Stilisti iesaka ņemt vērā saņēmēja personību, ģerbšanās stilu, dzīvesveidu un intereses. Lieliskas būs rotaslietas, kas saskanīgas ar saņēmēja personību vai pat izceļ to – citiem vārdiem, izvēlēties rotaslietu, nepazīstot saņēmēju, ir kļuvis daudz grūtāk.

Minēsim vispārīgus ieteikumus, kas var palīdzēt orientēties rotaslietu piedāvājumā.

Rotaslietas bērniem un pusaudžiem

Rotaslietas mēdz dāvināt arī bērniem un pusaudžiem. Populāras rotas šajā vecuma grupā ir auskariņi, aproces, ķēdīte ar kulonu no īpaši bērniem viedotām kolekcijām.

Jaunieši

Šajā vecumā jau novērtē augstākas kvalitātes  un dizaina rotaslietas. Dāvināt var stilīgus un modernus dizainus, piemēram, Pandora rotaslietas ar personalizācijas iespējas vai arī modeļus, kas atspoguļo viņu dzīvesstilu.

Vīrieši

Ja vīrietis jau valkā kādu rotu, piemēram, rokassprādzi vai ķēdīti, tas liecina par to, ka arī dāvanā varat izvēlēties līdzīgu rotu vai piemeklēt esošai papildinājumu: ķēdītei kulonu vai rokassprādei stilistiski līdzīgu rokassprādzi. Vienmēr lieliska dāvana būs aproču pogas.

Sievietes

Izvēlei visplašākais dizainu un rotaslietu klāsts. Vislabāk dāvanai izvēlēties klasiski neitrālu rotaslietu – auskari (apskatīt piedāvājumus var šeit) un aproces būs ļoti piemērotas dāvanai, jo to klāsts ir ļoti daudzveidīgs. Gredzeni un kaklarotas ir populāras dāvanu izvēles starp diviem cilvēkiem, kurus saista romantiskas vai ģimeniskas saites.

 

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment