15 iespējas, ko darīt svētdien – Krūts veselības dienā!

Jau svētdien, 25.maijā, krūts veselības informatīvās kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ietvaros pie Brīvības pieminekļa notiks Krūts veselības diena, kas noslēgsies ar rozā lentītes draudzības gājienu „Ejam kopā, lai dzīvotu!” līdz Arēna Rīga, kur varēs vērot īpašu labdarības basketbola spēli starp Latvijas un Grieķijas sieviešu basketbola izlasēm. Krūts veselības dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību sieviešu veselībai un vēl vairāk sieviešu pasargāt no vēlīni diagnosticēta krūts vēža atklāšanas. Iespējams, tieši šī diena kādai sievietei izglābs dzīvību!

Jau no plkst. 13:00 pie Brīvības pieminekļa notiks koncerts un informatīvi izklaidējošas aktivitātes. Interesanti būs ikvienam!

15 iespējas, ko darīt krūts veselības dienā:

1. Koncerts pie Brīvības pieminekļa plkst. 13:00. Uzstājas mūziķi Intars Busulis, Samanta Tīna, Lady’s Sweet, Kārlis Kazāks, Kristapa Krievkalna mūziķu grupa, meiteņu saksofonu kvartets The Green land, Ginta Krievkalna, Ilona Pipare. Atraktīvu priekšnesumu sniegs deju grupa Padejosim?, Tango Studio un invalīdu apvienības līnijdeju kopa Aizvējš.
2. Vēlmju koks. Kopā veidosim vēlmju koku – ikviens klātesošais varēs uzrakstīt savu kvēlāko vēlēšanos, lai tā piepildītos un iekārt vēlmju kokā.
3. Foto punkts. Izmantojot dažādus rozā aksesuārus, varēs fotografēties foto rāmī, un veltīt bildi sev mīļai sievietei ar aicinājumu pārbaudīt savu krūts veselību.
4. Rozā lentīte uz ķermeņa. Ikviens varēs izgreznot savu ķermeni ar rozā lentītes simbolu veidotu kā bodyart.
5. Geiša. Visi, kuri vēlēsies, varēs saģērbties kā Geiša un nofotografēties. Ar Fazer atbalstu pasākuma apmeklētājiem būs šī iespēja – pamēģināt to, kā savā tērpā jūtas Geiša un cienāties ar Fazer šokolādes končām.
6. Mobilā pasta stacija. Pasākuma laikā darbosies mobilā pasta stacija ar iespēju uzrakstīt un bez maksas nosūtīt pastkarti sev svarīgai sievietei. Šo aktivitāti atbalsta Latvijas Pasts.
7. Zīmēšana bērniem. Bērni varēs radoši darboties īpaši viņiem izveidotā stūrītī.
8. Mobilais mamogrāfs. No plkst. 12:00 – 16:00 pie Brīvības pieminekļa būs mobilais mamogrāfs, kur sievietes vecumā no 50 – 69 gadiem varēs pārbaudīt savu krūšu veselību. Līdzi jāņem Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstule, tad šis izmeklējums ir bezmaksas, vai arī ģimenes ārsta norīkojums, maksājot pacienta iemaksu 2,85 eiro. Mamogrāfija ir rentgenoloģisks izmeklējums, kā veikšanai nepieciešams norīkojums, tālab procedūra tiks veikta tikai sievietēm ar ģimenes ārsta norīkojumu vai NDV aicinājuma vēstuli.
9. Krūts vēža atbalsta pacientu biedrības „VITA” atbalsta punkts. Ikviens interesants Brīvības pieminekļa laukumā varēs saņemt konsultācijas par to, kā runāt ar sev tuvu sievieti par krūts veselības pārbaužu nepieciešamību. Bieži vien tieši tuvinieku spēkos ir iedrošināt sievieti nebaidīties un pārbaudīt savu veselību.
10. Jogas nodarbība. Bastejkalnā notiks jogas studijas „Kundal” paraugdemonstrējumi. Tā ir iespēja radīt prieku savam ķermenim un garam.
11. Izstāde „Sieviete. Krūtis. Veselība.” Mākslas darbus līdz 5. jūnijam var apskatīt viesnīcā Roma 4. stāvā. Izstāde „Sieviete. Krūtis. Veselība.” ietver 18 mākslas darbus, un tie ir 12 Latvijas mākslinieku veltījums sievietes skaistumam, spēkam un drosmei, un atspoguļo mākslinieku redzējumu par sievietes veselību.
12. Dzīvās rozā lentītes bildēšanā pie Brīvības pieminekļa. Pirms gājiena, ap plkst. 15:20 pie Brīvības pieminekļa tiks veidota kopbilde, veidojot dzīvo rozā lentīti, kas tiks fotografēta no viesnīca Roma augšstāva.
13. Rozā lentītes draudzības gājiens „Ejam kopā, lai dzīvotu!”. Plkst. 15:30 pūtēju orķestra pavadībā tiks uzsākts gājiens „Ejam kopā, lai dzīvotu!” no Brīvības pieminekļa uz Arēna Rīga.
14. Balvu izloze, reģistrējoties rozā lentītes draudzības gājienam. Jau no plkst. 13:00 ikviens tiek aicināts nākt uz reģistrācijas telti, lai piereģistrētos, saņemtu savu numuriņu, tādējādi piedaloties kampaņas „Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” atbalstītāju balvu izlozē, kas notiks basketbola spēles starplaikā Arēnā Rīga. Balvas no viesnīca Roma, Lauma Lingerie, Tējnīcas Apsara, Fazer, Avon, apgāds Kontinents, daiļuma studijas Estra.
15. Latvijas – Grieķijas sieviešu basketbola izlases spēle. Plkst. 17:00 Arēna Rīga notiks īpaša labdarības basketbola spēle starp Latvijas un Grieķijas sieviešu basketbola izlasēm. Ieeja ir bezmaksas.

25.maija krūts veselības dienas pasākumos aicināts piedalīties ikviens. Nāciet pa vienam, nāciet ar draugiem un ģimeni, nāciet ar savu darba biedru komandu! Visas plānotās nodarbes ir bezmaksas!

Plašāka informācija www.pārbaudikrūtis.lv

 

 

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment