Aptauja: Alu Līgo svētkos plāno dzert mazāk, odi un lietus vairs nebiedē

Lielākajam vairumam Līgo svētki asociējas ar labi pavadītu laiku, draugu satikšanu un foršu atpūtu, tā atbildējuši 67% Ferratum Latvia aptaujātie klienti. Salīdzinot ar pagājušo gadu, pozitīvā attieksme pret Līgo svētkiem nav mainījusies, taču plānotajā iepirkumu sarakstā gan ir redzamas jaunas tendences.

Taujāti, kādi ir obligātie Līgo svētku pirkumi, lielākā daļa nosauc alu (27%), sieru (29%), gaļu cepšanai (26%) un pretodu līdzekļus. Zīmīgi, ka, salīdzinot ar pērno gadu, alus nozīme Līgo obligāto pirkumu sarakstā sarukusi par 10%, attiecīgi palielinoties gaļas un siera nozīmei.

Neskatoties uz to, ka pārtika ir svarīgākais Līgo svētku pirkums, ar pārēšanos Līgo svinēšana asociējas tikai 3% aptaujāto. Svētkus nespēj sabojāt arī Latvijas mainīgie laika apstākļi – ar lietainu laiku Līgo svētkus saista vien 1% aptaujāto, kas ir par 8% mazāk, nekā pērn.

Neviens no aptaujas dalībniekiem nav norādījis, ka Līgo svētki saistās ar odu kodumiem, taču pretodu līdzekļus obligāto pirkumu sarakstā iekļāvuši 8% respondentu.

„Līgo mūsu iedzīvotājiem ir vieni no tiem svētkiem, kuriem tiek jau laikus plānoti papildus tēriņi. Ceturtā daļa aptaujāto Līgo svētkiem plāno tērēt līdz 20 latiem, bet gandrīz puse, t.i. 43% līdz 50 latiem, bet vēl 17% ir tādi, kas atbild, ka svētkos naudu neskaita,” stāsta Ferratum Latvija valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Horoņko.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment