Dabas muzejā ģimenes diena „Kāpēc ziedi ir tik krāšņi?”

Foto – LDM arhīvs

 

25. maijā no plkst. 11:00 līdz 16:00 Dabas muzejā norisināsies ģimenes diena, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta ziediem, to dažādībai un krāšņumam.

Laikā, kad pavasaris atkāpjas vasaras priekšā, daba mainās – tā kļūst košāka un krāsaināka. Visam topot zaļākam arī gaiss kļūst smaržām bagātāks un šis ir īstais brīdis, lai parunātu par augiem un ziediem. Šomēnes ģimenes dienā stāstīsim par to, kas aug pavasarī dažādās ekosistēmās – pļavā, mežā, purvā un kāpās.

Nodarbība sāksies 5. stāvā ekspozīcijā „Cilvēks un vide”, kur būs iespēja pārliecināties par augu nozīmību dabā. Dabas muzeja darbinieki skaidros un palīdzēs izprast visu organismu savstarpējo mijiedarbību, kā arī stāstīs par barības ķēdēm un to nozīmi dabā.

Nodarbības turpinājums norisināsies botānikas ekspozīcijā 4. stāvā, kur šobrīd ir aplūkojama izstāde, kas ir veltīta pavasara augiem. Šeit apmeklētāji varēs iepazīties ar to daudzveidību un apskatīt dažādus pļavu, mežu un arī purvu augus. Dabas muzeja speciālisti stāstīs par ziedošajiem augiem un to, kas ietekmē šo krāšņo procesu. Ģimenes dienas dalībniekiem būs iespēja aplūkot ziedu putekšņus mikroskopā, mācīties pazīt augus, pielietojot dažādas maņas (redzi, ožu).

Nodarbības noslēgumā muzeja speciālisti apmeklētājiem ir sagādājuši nelielus pārsteigumus.

Īpaši aicinām apmeklēt šo pasākumu visas ģimenes ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem. Iepriekšēja pieteikšanās uz šo pasākumu nav nepieciešama, ieeja – ar muzeja ieejas biļetēm.

Latvijas Dabas muzejs – tā ir daba pilsētas sirdī! Nāc un iepazīsti!

Gaidīsim jūs Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

TAGS: , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment