Eksperts: ķeizargrieziena laikā gūto rētu nav iespējams pilnībā likvidēt

Attīstoties medicīnai, aizvien vairāk cilvēku apmeklē plastisko ķirurgu, lai maksimāli atbrīvotos no nepatīkamām rētām, kas gūtas no smagām traumām vai ķeizargrieziena. Lai topošās un jaunās māmiņas iepazīstinātu ar ķeizargrieziena rētu likvidēšanas iespējām, šo ceturtdien, 25. jūlijā, laikā no plkst. 11:00 līdz 13:00 bezmaksas seminārā Gaidību 4diena tirdzniecības centrā Domina Shopping uzstāsies sertificēts plastikas ķirurgs ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi dr. Kaspars Feldmanis.

Kā kopt un samazināt ķeizargrieziena rētu?

Dzemdības, kurās bērniņš piedzimis ar ķeizargrieziena palīdzību, jaunajām māmiņām atstāj nepatīkamu rētu. Šo rētu nav iespējams likvidēt pilnībā, taču, pateicoties mūsdienu medicīnas straujajai attīstībai, to var uzlabot un padarīt mazāku. Ja pacientei tiek veikta vēdera plastiskā operācija, tad no rētas iespējams daļēji atbrīvoties. Tas nozīmē, ka pēc plastiskās operācijas rēta vēl aiz vien nedaudz paliks, taču tā būs delikātāka un mazāk pamanāma, kas būs noticis, pateicoties kosmētiskām šuvēm.

Ķeizargrieziena rētas iespējams uzlabot jau to dzīšanas procesā, izmantojot specifiskus līdzekļus, piemēram, dažādus gēlus, krēmus, fizioprocedūras, kā arī vēlīnā periodā var palīdzēt lāzerprocedūra. Rētas veidošanās process katram cilvēkam ir individuāls un atkarīgs no personas fizioloģiskajām īpatnībām, tāpat būtiska nozīme ir sākotnējai ādas elastībai un tās stāvoklim pirms operācijas. Rētu dzīšanas periods var ilgt līdz pat vienam gadam.

Plašāk par šo un daudzām citām mazuļu gaidīšanas un audzināšanas laikā aktuālām tēmām pastāstīs zinoši un kompetenti eksperti bezmaksas seminārā Gaidību 4dienas tirdzniecības centrā Domina Shopping. Seminārs katra mēneša pēdējā ceturtdienā pulcē vairāk nekā 100 topošās un esošās māmiņas.

Šoreiz 25. jūlijā no plkst. 11:00 līdz 13:00 vērtīgus padomus sniegs cilmes šūnu bankas Cryo-Save Latvijas pārstāvniecības vadītāja Gundega Sandere par tēmu – kas ir cilmes šūnas banka, kā noris cilmes šūnu iegūšana un glabāšana. Savukārt praktiskus padomus par to, ko vēl noderīgu ielikt dzemdību somā sniegs Ģimenes Centra vecākā vecmāte Sanita Šidlovska. Tāpat psiholoģe un piecu bērnu mamma Diāna Zande aicinās uz diskusiju par tēmu – kā sagatavot vecākos bērnus ar gaidāmā mazuļa ienākšanu ģimenē un kā sadalīt laiku pēc dzemdībām vairākiem bērniem?

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment