Lielākā daļa aptaujāto atzīst: izpārdošanu laikā tiek ietaupīts līdz pat 60 latiem

Lielākā daļa no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem atzīst, ka tirdzniecības centru izpārdošanu laikā par pirkumiem bieži izdodas ietaupīt līdz pat 60 latiem. Iespējams, tas tādēļ, ka vairāk nekā puse respondentu izpārdošanās iepērkas tikai tad, ja piedāvātajām precēm ir vismaz 50-75% atlaide. Turklāt lielu atlaižu dēļ teju katrs piektais aptaujātais ir gatavs pie tirdzniecības centra pat nakšņot, – tā noskaidrots tirdzniecības centra „Domina” veiktajā aptaujā, kurā piedalījās 592 respondenti.

20 līdz 60 latu – tā ir summa, ko izpārdošanu laikā ar atlaižu palīdzību visbiežāk izdodas ietaupīt 44% aptaujāto iedzīvotāju. Teju katram ceturtajam respondentam izpārdošanu laikā veicas ne tik labi, jo lielākoties ietaupa summu vien līdz 20 latiem. Savukārt gandrīz katrs piektais aptaujas dalībnieks atklāj, ka atlaižu laikā visbiežāk makā ietaupīti paliek no 60 līdz 100 latiem.

53% tirdzniecības centra „Domina” aptaujas dalībnieku norāda, ka izpārdošanas apmeklē tikai tad, ja precēm ir atlaides vismaz 50–75% apmērā. Teju katrs trešais (38%) aptaujātais ir daudz prasīgāks un atklāj, ka izpārdošanas viņu spēj pievilināt tikai ar atlaidēm no 75%. Tai pat laikā 5% aptaujas dalībnieku norāda, ka viņus interesē jebkāda apjoma atlaides.

Ja 37% aptaujāto izpārdošanās iepērkas neregulāri jeb tikai tad, kad to laikā neplānoti gadās būt tirdzniecības centrā, tad katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs apmeklē iespējami daudz tirdzniecības centru izpārdošanu.

Lai arī gandrīz puse (45%) aptaujāto Latvijas iedzīvotāju izpārdošanās pērk tādas lietas, kas konkrētajā brīdī iepatīkas, daļa cilvēku atlaižu laikā iegādājas tikai aktuālās sezonas modes preces (16%) vai arī tikai universālas un klasiska stila lietas (18%). 18% respondentu atklāj, ka izpārdošanu laikā cenšas iegūt tās  iekārotās preces, kuras bez atlaidēm nevar atļauties.

Aptauja arī atklāja, ka izpārdošanas nav tikai ļaušanās spontāniem pirkumiem, jo, piemēram, 15% Latvijas iedzīvotāju izpārdošanu laikā stingri pieturas pie iepriekš izveidota nepieciešamo lietu saraksta.

Ja atlaides ir vērienīgas, par kāroto lietu ir vērts pacīnīties. Lai pirmie tiktu pie labākajām izpārdošanas precēm, 17% aptaujas dalībnieku būtu ar mieru jau no ļoti agra rīta stāvēt rindā vai nakšņot pie tirdzniecības centra. Katrs desmitais aptaujātais atlaižu dēļ būtu ar mieru iepirkties peldkostīmā vai peldbiksēs, 6% aptaujāto – piedalīties dubļu cīņās, bet 5% – pat nokrāsot matus citā krāsā.

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment