Multifunkcionālie krēmi cīņā ar ādas novecošanās pazīmēm

Mūsdienu sieviete ir aizņemta sieviete, kas ikdienas steigā ne vienmēr var veltīt pietiekami daudz laika rūpēm par savu skaistumu. Tādēļ šobrīd vērojama jauna tendence ādas kopšanā – multifunkcionālo krēmu lietošana, kas sievietes rūpes par ādas kopšanu pārvērš par vieglu un patīkamu procesu. Dermatoloģe Māra Rone-Kupfere skaidro, kas ir multifunkcionālie krēmi un kāpēc izvēlēties tieši šos krēmus kā ieroci cīņā ar vairākām ādas novecošanās pazīmēm vienlaicīgi – grumbām, mīmikas grumbiņām, tvirtuma un elastības zudumu, ādas atslābumu, tumšajiem pigmentācijas plankumiem, nevienmērīgu ādas toni, ādas novecošanos dekoltē zonā, nevienmērīgu ādas struktūru, kā arī mitruma zudumu ādā.

Ar gadiem mūsu āda kļūst arvien plānāka, trauslāka un tajā palielinās grumbiņu daudzums, turklāt parādās tādas nepatīkamas pazīmes kā ādas sausums, bālums, jutīgums, pigmentācijas plankumi, kā arī notiek poru paplašināšanās. Tā kā ādas novecošanās simptomi ir ļoti dažādi, multifunkcionālie krēmi palīdzēs uzlabot ādas stāvokli un mazināt nepilnības, novēršot arī jaunu novecošanās pazīmju parādīšanos.

“Novecošanās ir ģenētiski determinēts un ārīgi veicināts komplekss process, kura izpausmes uz ādas nav tikai grumbas, bet vairākas nevēlamas ādas izmaiņas. To mazināšanai nepieciešamas dažādas iedarbības aktīvās vielas, kas tiek iekļautas ādas kopšanas līdzekļu sastāvā. Svarīgākās no tām ir niacinamīds, titāna dioksīds, provitamīns B5,” stāsta Māra Rone-Kupfere.

Mazās un dziļās grumbiņas, ādas stingrības un elastības zudums, pigmentācijas plankumi, nevienāda ādas krāsa un struktūra, toņa zudums, mitruma trūkums – tās ir raksturīgākās ādas novecošanās pazīmes sejas, kakla un dekoltē zonā, ar ko saskaras gandrīz ikviena sieviete. Tāpēc nav viegli atrast vienu produktu, kas samazina grumbiņas, veicina ādas atjaunošanos, padara to stingrāku un elastīgāku, atsvaidzina sejas ādas krāsu, novērš saules radītos pigmentācijas plankumus un aizsargā pret saules stariem. Tāpēc ir radīti multifunkcionāli krēmi, kas piedāvā risinājumu vairākām problēmām vienlaicīgi. Tie ir ieteicami aktīvām mūsdienu sievietēm, lai atvieglotu viņu straujo ikdienu.

Dermatoloģe akcentē: “Lielākajai daļai sieviešu Latvijā ir jutīga un sausa āda, tāpēc viņas vēlas krēmu, kas aizsargā ādu no apkārtējās vides kaitējuma, nekairina un spēj to pietiekami mitrināt. Galvenie kritēriji ādas kopšanas produktu izvēlē ir drošība un kvalitāte. Taču uzmanība noteikti ir jāpievērš produktiem, kas ne tikai novērš ādas novecošanās pazīmes, bet arī pasargā to no saules staru negatīvās iedarbības, samazina apsārtumu. Tāpēc es iesaku daudzfunkcionālus krēmus, kas sniedz ādai visu nepieciešamo kopšanu vienlaikus.”

Dermatoloģe skaidro, ka multifunkcionālajiem dienas un nakts krēmiem ir dažādi uzdevumi. Kamēr dienas krēmi aizsargā ādu no ārējās vides negatīvās ietekmes, koncentrētais nakts krēms stimulē un stiprina nobriedušu ādu. “Dienā mūsu āda pretojas temperatūras svārstībām, piesārņojumam, baktērijām, UV starojumam un citiem faktoriem, tāpēc tai nākas darboties aizsargrežīmā. Savukārt diennakts tumšajās stundās ādas vielmaiņa un šūnu vairošanās notiek visaktīvāk, tāpēc tas ir īstais laiks, lai veicinātu un stimulētu tās funkcijas, kā arī dziedētu nelielas traumas,” stāsta Māra Rone-Kupfere.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment