Pudeļu kariess – sekas nepareizai bērna barošanai

 

Publicitātes foto

Publicitātes foto

“Pudeļu kariess ir zobu bojājums, kas visbiežāk skar bērnus vecumā līdz 3 gadiem. Turklāt zobu bojāšanās sākas augšžokļa priekšzobiem no iekšpuses, tāpēc vecāki nereti to nepamana. Kariess izplatās ap zobu augšējo daļu, radot baltu vai brūnu bojājumu. Ja process ir ilgstošs, tiek skarti arī acu zobi un pat pirmie un otrie piena dzerokļi. Apakšžokļa zobi parasti netiek skarti, jo tos zīšanas laikā aizsargā mēle,” stāsta Veselības centra 4 filiāles Bērnu veselības centrs zobārste Marika Zinčenko. Eksperte plašāk par šo tēmu stāstīs ceturtdien, 25. aprīli no plkst. 11:00 līdz 13:00 tirdzniecības centra Domina Shopping bezmaksas seminārā Gaidību 4diena.

Kā rodas pudeļu kariess?

Iemesli, kāpēc rodas pudeļu kariess ir daudz un dažādi, bet visbiežāk saistīti tieši ar vecāku nezināšanu – piemēram, bērnam netiek tīrīti zobi, starp ēdienreizēm, pirms gulētiešanas māneklīša vai ūdens vietā tiek dota pudelīte, kurā ir cukuru vai skābi saturošs dzēriens. Tāpat pudeļu kariess var rasties, ja bērns netiek pareizi barots ar krūti – piemēram, tam pēc pus gada vecuma ļauj iemigt zīžot māmiņas krūti.

Lai ārstētu pudeļu kariesu, jāapmeklē zobārsts, taču vēlams pie mediķa doties tad, kad mazulis sasniedzis gada vecumu. Zobārsts vizītes laikā apskatīs un novērtēs zobu un mutes veselības stāvokli, noskaidros informāciju par ēšanas ieradumiem, knupīša, pudelītes lietošanu, zobu šķilšanās problēmām, kā arī par iespējamām zobu traumām. Turklāt vizītes laikā speciālists motivēs un izglītos vecākus par mutes dobuma higiēnu un palīdzēs izvēlēties piemērotākos mutes dobuma higiēnas un profilakses līdzekļus.

Plašāk par šo un daudzām citām mazuļu gaidīšanas un audzināšanas laikā aktuālām tēmām pastāstīs zinoši un kompetenti eksperti bezmaksas seminārā Gaidību 4dienas, tirdzniecības centrā Domina Shopping. Seminārs katra mēneša pēdējā ceturtdienā pulcē vairāk nekā 100 topošās un esošās māmiņas. Šoreiz 25. aprīlī, no plkst. 11:00, vērtīgus padomus sniegs Veselības centra 4 filiāles Dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikas dermatoloģe Linda Kapteine par tēmu – fizioloģiskās ādas izmaiņas grūtniecības laikā. Savukārt praktiskus padomus par bērnu pārnēsājamiem lakatiem sniegs sertificēta masiere, bērnu pārnēsājamā lakata siešanas konsultante Aija Apsīte. Tāpat Latvijas Pediatru asociācijas biedrs Dr. Artis Žeigurs aicinās uz diskusiju par tēmu – Kā izaudzināt gudru bērnu?

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment