Īstās kurpes raitiem skolas soļiem

Septembris jau klauvē pie durvīm un visiem, kuriem mājās ir bērnudārznieki vai skolēni, ir sagādāti mācību un kancelejas piederumi jaunajam mācību gadam. Taču nevajadzētu aizmirst arī par piemērotiem apaviem – tiem jābūt ne tikai skaistiem un ērtiem, bet arī situācijai piemērotiem. Lai palīdzētu vecākiem saprast, kā izvēlēties piemērotākos skolas apavus bērniem, ar dažiem padomiem talkā nāk veikalu tīkla EUROSKOR mārketinga vadītāja Māra Andersone.

Domājot par pirmo septembri un citām svinībām skolā, noteikti jāiegādājas izejamie apavi, ko pieskaņot svētku tērpiem. Meitenes, protams, var ļaut vaļu fantāzijai, bet zēnu garderobē vajadzētu būt vismaz vienām melnām, solīdām kurpēm.

Jaunāko klašu skolniecēm arī izejamās kurpes jāizvēlas bez papēžiem. 10-12 gadi ir vecums, kad meitenes var sākt sev piemeklēt svētku kurpes uz neliela, aptuveni 3cm augsta, papēža, bet uz augtākiem papēžiem var sākt skatīties 14-15 gados, un arī tikai svinību reizēs.

Tuvojoties aukstajam laikam, jāatceras, ka skolā būs vajadzīgi maiņas apavi, tāpēc par ērtām kurpēm jādomā arī laikā, kad meklējat ziemas zābakus. Ikdienai vislabāk izvēlēties zempapēžu apavus, piemēram, balerīnas. Izvēloties kurpes, ļoti svarīgi ir pievērst uzmanību to materiālam – jo dabīgāks materiāls, jo labāk kājām. Bērnam kurpēs būs jāstaigā visu dienu! Labāk izvairīties no tādu apavu vilkšanas, kurus, jau tikai pataustot, var just, ka materiāls ir ļoti mākslīgs, ciets un kāja tajos neelpos. Protams, vislabākie ir ādas apavi, bet var izmantot arī auduma apavu priekšrocības – tie elpo, ir krāsaini, ērti pieskaņojami pie dažādiem tērpiem, turklāt arī to cenas ir ļoti demokrātiskas.

Atcerieties – kurpes noteikti jālaiko abās kājās un ar tām jāpastaigā pa veikalu. Ja kurpes spiež jau veikalā (vienalga – garumā, augstumā vai platumā), nēsājot sajūtas tikai pastiprināsies. Ar šo jābūt ļoti piesardzīgiem jauniešiem, jo kājas vēl veidojas!

Arī puišiem apavi jāizvēlas rūpīgi un tie noteikti jālaiko. Latvijas vīriešiem ir izteikts pēdas pacēlums, tāpēc tam jāpievērš uzmanība – ja apavi spiež, jāizvēlas šņorējamas kurpes, lai var sasiet mazliet brīvāk, vai arī jāmeklē cits, piemērotāks apavu modelis.

Sporta nodarbībām noteikti vajadzēs sporta apavus. Tiem jābūt ērtiem, elpojošiem un tieši laikā – nestabili apavi sportojot var sagādāt dažādas traumas. Uzmanību pievērsiet arī apavu auklām – lai tās nebūtu par garu. Turklāt būtu vēlams iegādāties speciālus apavu maisiņus jeb somiņas, lai tos pēc lietošanas varētu ērti un pareizi uzturēt, un sporta apavi nebūtu jātur kopā ar citām lietām, kā piemēram, mācību grāmatām vienā somā.

Ja bērns apmeklē dažādus pulciņus, noskaidrojiet, vai tam nav vajadzīgi kādi papildus apavi – piemēram, maiņas apavi mūzikas vai mākslas skolai, ērtas kurpes vai pastalas dejošanai vai citi specializētie apavi, piemēram, baletam vai vingrošanai.

KAS ŠOBRĪD MODĒ?
Par to, kādi apavi šobrīd modē bērniem un jauniešiem, stāsta EUROSKOR stila dizainere Indra Salcēviča:
• Senā patiesība, ka apavi jāsaskaņo ar somu, šobrīd ir diezgan vecmodīga. Krāsas nav jāsaskaņo, vairāk jāskatās, lai stils būtu vienots – piemēram, sportiski apavi kopā ar sportiska stila aksesuāriem. Tomēr jāatzīst, ka modē nāk arī stilu laušana, kad sportisks stils tiek apvienots ar klasiskiem elementiem.
• Modē šobrīd ir koši un daudzkrāsaini apavi tā saucamajā colour blocking stilā – zole vienā krāsā, purngals citā, bet šņores vēl pavisam atšķirīgā.
• Aktuāls ir arī etno stils – dabiskie toņi, āda, platformas un 70tie gadi.
• Šobrīd var līksmot arī košuma cienītāji, jo modē ir neona krāsas kurpes.
• Pilnīgi noteikti aktuālas ir arī baletčībiņas dažādās krāsās. Tikai jāatceras, ka labāk izvēlēties balerīnas ar nelielu, kādu centimetru augstu papēdi – tas kājai būs daudz draudzīgāk kā pilnīgi plakana zole.
• Modē nākušas arī dendija stila kurpes – klasiski apavi, kam mēlīte ārā. Tāpat arī tā saucamā Oksfordas stila apavi – klasiskas kurpes, tikai ar kādu netradicionālāku elementu, piemēram, krāsainām zolēm.
• Kamēr vēl āra temperatūra ļauj, protams, aktuālas ir arī dažādu krāsu kedas. Tās var izvēlēties arī uz papēža ar pildīto zoli.

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment