„Emīla nedarbu” aktieri vientuļajiem un trūcīgajiem sirmgalvjiem pasniedz pirmās īpašās Ziemassvētku pārtikas pakas

Ceturtdien pirmie vientuļie un trūcīgie pensionāri saņēma īpašās Ziemassvētku pārtikas pakas, kuras pasniedza leģendārās mākslas filmas „Emīla nedarbi” aktieri Uldis Dumpis (filmā – Emīla tēvs), Dace Everss (Emīla māte), Māris Zonnenbergs-Zambergs (Emīls) un Diāna Zande (kalpone Līna).

„Šī ir lieliska iespēja palīdzēt vecajiem ļaudīm gluži tāpat, kā manis spēlētais mazais Emīls pirms 25 gadiem dāvāja prieku sirmgalvjiem. Es vēlos pateikties par dāvāto iespēju atbalstīt vientuļos pensionārus šajā laikā, kad aiz loga ir sals un tuvojas Ziemassvētki, kas vispirms ir ģimenes svētki. Es uzskatu, ka šis projekts sasilda ne tikai manu un sirmgalvju sirdis, bet arī ikviena ziedotāja sirdi,” saka Māris Zonnenbergs – Zambergs, kurš pirms 25 gadiem filmā spēlēja mazā Emīla lomu.

„Laiki mainās, tomēr vajadzības paliek. Sirmgalvjiem arī šodien ir jābūt cienītiem tāpat kā pirms gadiem. Ir prieks, ka arī mūsdienu bērni rīkojas tāpat kā mazais Emīls, kurš vienmēr vēlējās darīt tikai labu un palīdzēt citiem, tajā skaitā arī sirmgalvjiem. Ir skumji un reizē arī prieks – skumji, ka šāds projekts ir jāveido, ka ir šādi cilvēki, kuriem ir nepieciešams palīdzēt, tomēr ir prieks, ka ikvienam ir iespēja palīdzēt, lai situācija mainītos,” teic aktieris Uldis Dumpis.

Pasākumā tika apbalvoti projekta „Paēdušai Latvijai” un tā atbalstītāja, veikalu tīkla „Maxima” kopīgi rīkotā zīmējumu konkursa laureāti, kuru darbi tagad rotā trīs dažādas Ziemassvētku kartītes. No 6.decembra ikvienam būs iespēja saņemt īpašas Ziemassvētku apsveikumu kartītes visos „Maxima” XX un XXX veikalos Latvijā. Ikviens tajās varēs ierakstīt savu novēlējumu, un kartītes tiks nogādātas vientuļajiem sirmgalvjiem.

Šo kartīšu zīmējumu autori ir Rudbāržu internātpamatskolas 7.klases skolnieks Intars Justs, kurš konkursā ieguva pirmo vietu, otrās vietas ieguvēja, vienpadsmitgadīgā tukumniece Sintija Belavniece un astoņpadsmitgadīgā Vecumnieku iedzīvotāja Iveta Biukšāne, kura konkursā ieguva trešo vietu. Pasākumā tika sveikta arī Rīgas Pārdaugavas pamatskolas 2.klases skolniece Valērija Strikule, kura saņēma projektam „Paēdušai Latvijai” piesaistītās Latvijas Samariešu apvienības simpātiju balvu.

„Veikalu tīkls „Maxima” ir par stiprām ģimenēm, un stipras ģimenes pamats ir pieredzes bagātie vecie ļaudis. Tādēļ mēs ar lielu prieku atbalstām vientuļos un trūcīgos sirmgalvjus. Ir skumji, ja gada skaistākie svētki ir jāpavada vienatnē pat bez kāda apsveikuma vārda, kas raisītu smaidu sejās. Šajā pirmssvētku laikā veikalu tīkls „Maxima” vēlētos aicināt ikvienu iedzīvotāju padomāt par šiem sirmgalvjiem un atbalstīt viņus, ziedojot un dāvājot svētku prieku, ierakstot savu novēlējumu bērnu zīmētajās Ziemassvētku kartītēs,” teic veikalu tīkla „Maxima” preses sekretārs Ivars Andiņš.

„Līdz šim pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir darbojusies ļoti veiksmīgi, jo ir pabaroti tūkstoši trūcīgo ģimeņu. Tomēr Latvijā vēl joprojām ir daudz neēdušu cilvēku. Tādēļ tieši šajā svētku laikā, kad ģimenes ir īpaši saliedētas, svinot gada skaistākos svētkus, mēs vēlamies pievērst uzmanību sabiedrības pamatam – sirmgalvjiem, kuriem diemžēl nepietiek līdzekļu, lai spētu sevi nodrošināt visa mēneša garumā. Mums ir patiess prieks par cilvēku līdzšinējo atsaucību, kā arī par visas Latvijas bērnu izrādīto atbalstu vecajiem ļaudīm. Jāsaka liela pateicība visiem čaklajiem zīmētājiem, kuri kopīgi izveidoja teju 1000 brīnišķīgus un izdomas bagātus darbus,” saka labdarības portāla „Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Pasākumā bija iespējams aplūkot arī daļu no visiem 944 zīmējumu konkursam iesūtītajiem darbiem. Vientuļo sirmgalvju sejās smaidu raisīja ne tikai nelielā izstāde, bet arī sirsnīgie vēlējumi, kuri tika pasniegti ar pirmajām īpaši projektam veidotajām kartītēm.

Ikviens iedzīvotājs ir aicināts ziedojot atbalstīt vientuļos un trūcīgos sirmgalvjus, jo par akcijas laikā iegūtajiem līdzekļiem tiks sagādātas īpašās Ziemassvētku pārtikas pakas arī citiem Latvijas vientuļajiem un trūcīgajiem pensionāriem. Vienā šādā pārtikas pakā būs eļļa, mannas putraimi, tēja, zivju un gaļas konservi, cukurs, makaroni, milti un sausais buljons, kā arī karameles un medus.

Latvijā vairāk nekā piektā daļa (20,2%) iedzīvotāju jeb 454,6 tūkstoši cilvēku ir pensionāri. Vairāk nekā puse no viņiem mēnesī iztiek ar summu, kas mazāka par noteikto valsts iztikas minimumu, kurš patlaban ir 167,38 lati. 35 tūkstoši pensionāru saņem pensijas līdz 100 latiem mēnesī. Pārtikas pakas un Ziemassvētku apsveikumus saņems tie sirmgalvji, kuru pensijas nepārsniedz iztikas minimumu un kuri savos mājokļos mitinās vieni paši.

Akcijai „Paēdušai Latvijai – sirmgalvjiem” ir iespējams ziedot, izmantojot „Maxima” veiklu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, un ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu. Tāpat atbalstīt projektu var, ziedojot portālā www.ziedot.lv, kur iespējams arī atrast plašāku informāciju par projektu.

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv projekts, kas sniedz atbalstu krīzes skarto ģimeņu nodrošināšanā ar pārtiku. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem, kā arī bezdarbniekiem, kuriem beidzas pabalsta saņemšanas termiņš, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ vēl nav atrasts. Tagad līdzšinējais projekts tiek papildināts ar atbalstu vientuļajiem un trūcīgajiem pensionāriem Ziemassvētku un gadumijas laikā.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment