6 labākie ūdens tūrisma galamērķi Latvijā

Šogad Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu (“European Destinations of Excellence” EDEN) konkursam Latvijā par tēmu “Tūrisms un ūdens resursi” šogad iesniegti seši projekti, no tiem puse no Kurzemes, Ventspils, Dundagas un Engures.

Ventspils ūdens izklaižu un atpūtas centrs visai ģimenei

Ventspilī starp galvenajiem, ar ūdens resursiem saistītajiem tūristu piesaistes objektiem minēti 2009.gada decembrī, pēc apjomīgas rekonstrukcijas atklātais Ūdens piedzīvojumu parks, Ventspils pludmale un tajā esošais Pludmales akvaparks, ar dažādām aktīvās atpūtas iespējām aprīkota Zilā karoga pludmale, kurā ietilpst arī Sērfotāju pludmale, atsevišķa pludmale nūdistiem. Jūrmalas parks ar Enkuru un Džungļu taku, brīvdabas vingrošanas trenažieriem, Dienvidu mola pastaigu promenāde, Skatu tornis, kā arī Piejūras kempings. Pilsētas piedāvājumu papildināta ekskursiju kuģītis „Hercogs Jēkabs, Ventspils strūklakas, jūras stāvkrasti Staldzenē, Būšnieku ezers ar labiekārtotu peldvietu un laivu bāzi, iespējām uz un pie Ventas upes.

Trīs ezeri un 60 km jūras krasta. Atpūta pie ūdeņiem Engures novadā

Engures novada piedāvājums vairāk orientēts uz dabas tūristiem un profesionāļiem. Centrālie objekti ir dabas parks „Engures ezers, kurā ietilpst ezers un zemes ap to, Rīgas jūras līča piekraste no Mērsraga līdz Engurei, kā arī Ķemeru nacionālais parks. Abās terotirijās dabas izzināšanai izveidotas dabas takas, putnu, dzīvnieku vērošanas torņi. Kaņiera ezers bez putnu vērošanas piedāvā līdaku makšķerēšanas iespējas, Valguma ezera apkārtnē ir vairāki viesu nami, kur atpūsties un nodoties dabas vērošanai, makšķerēšanai, velotūrismam. Engures novadā ir gandrīz 60 km gara līča piekraste, kurā sastopams savdabīgs zvejniekciemu kultūrvēsturiskais mantojums, nogrimušo kuģu vraki, ko pēta nirēju klubi, pastaigu un tūrisma maršrutu vietas, gājēju takas, laivu un ūdensvelosipēdu noma, kaitbordistu pludmales.

Atklāj zemi starp divām jūrām Dundagas novadu!

Dundagas novads piedāvā izmantot dabas tūrisma iespējas Slīteres nacionālā parka jūras akvatorija teritorijā starp Rīgas jūras līča un Irbes jūras šauruma piekrastēm: laivot, kuģot, nodarboties ar vindsērfingu, kaitbordu, zemūdens niršanu, makšķerēt, ar dabas gidiem doties ūdensresursu ekspedīcijās uz strautiem, valkiem, vigām, purviem, avotiem, ūdenskritumiem. Ūdenstūrismam var nodoties arī pa Irbes un Rojas upēm. Iepazīt iespējams vēl tādus novada zīmolus kā Kolkasraga krustvilni, Eiropas nozīmes gājputnu ceļu, vienīgo Latvijas salu ar bāku, burukuģu būves un jūrskolu vēsturi, Baltijas ledus ezera senkrasta kāpli, pasaulē vienīgos lībiešu zvejniekciemus, seno kājnieku ledus ceļu pāri Irbes šaurumam Sāmsala Lībiešu krasts, Kolkas zelta šprotes.
Slīteres nacionālajā parkā izstrādāti maršruti laivotājiem apkārt Kolkas bākai un piedāvājums piedalīties zvejā pēc seniem paņēmieniem, arī maršruts kājām gājējiem gar jūras krastu.

Jūrmalas kūrortpilsēta pussala uz ūdens

Jūrmalas piedāvājuma klāstā ir 32 km garš liedags un labiekārtotām pludmalēm, kaitsērfinga un vinsērfinga apmācības iespējām, velomaršrutiem arī gar jūras krastu, ārstnieciskās terapijas. Lielupes piekrastē – smaiļošana, kanoe airēšana, burāšana, ūdens slēpošana, kaitošana un ūdens motosports. Jahtklubos iespējams noīrēt jahtu, ūdens motociklus, motorlaivas, makšķerēt, ziemā – nodarboties ar zemledus makšķerēšanu, roņu peldēm (2012.gada februārī Jūrmalā plānots Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā). Lielupes palienes pļavās var vērot retas augu un putnu sugas.

Unikālā Jumpravmuižas ezeru virkne, jūra, upes, ezeri atpūtai un izziņai Limbažu novadā

Limbažu novada piedāvājumā ir dabas tūrisms Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, Limbažu Lielezera pludmale, kuras rekonstrukcija pilnībā pabeigta 2010. gada jūlija vidū, iespējas agros pavasaros doties laivu braucienos pa Aģi, Vitrupi, Svētupi. Unikāla ir Jumpravmuižas ezeru virkne ar sešiem ezeriem virknē viens aiz otra, kur attīstās dabas tūrisms.

Teic man, Gauja, Valmieras stāstu!

Valmiera piedāvā galvenokārt Gauju un tās gleznainos stāvkrastus, aktīvajai atpūtai uz Gaujas: laivu, plostu nomu, kā arī pastaigu vietu Dzirnaviņu ezera promenādē ar gājēju celiņiem, skatu platformām, strūklaku, bērnu rotaļu laukumu. Iespējams arī apmeklēt „Valmieras minerālūdens ieguves aku Valmierā, no 2010.gada rudens arī degustēt minerālūdeni. „Stadiona viesnīcā no 2010.gadā darbu sācis SPA centrs. Ik gadu, svinot Valmieras Pilsētas svētkos viena aktivitāte veltīta Gaujai, šogad – peldlīdzekļu šovs.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment