Andis Bēmanis: Gaļas lietošana uzturā ir īpaši nozīmīga sievietēm

Kā atzīst diētas ārsts Dr. Andis Bēmanis, gaļas lietošana uzturā ir ļoti svarīga katram iedzīvotājam, tomēr sievietēm gaļas produkti ir īpaši nozīmīgi, jo tajos atrodas nepieciešamie C grupas vitamīni, minerālvielas un hemoglobīns.

Ir maldīgs uzskats, ka gaļa ir „smags” ēdiens un grūti sagremojums, patiesībā, gaļas produkti ir viegls ēdiens un tās tauki – augstvērtīgs kvalitātes standarts.

„Gaļa ir ļoti vērtīgs produkts, tajā ir labas un augstvērtīgas uzturvielas, gaļas lietošana uzturā cilvēka organismam nodrošina vajadzīgo olbaltumvielu uzņemšanu, kā arī apgādā organismu ar tik svarīgo vielu- dzelzi,” atzīst Andis Bēmanis.

Diētas ārsts informē, ka gaļu īpaši ieteicams lietot sievietēm, jo menstruālā cikla laikā organisms tiek novājināts, tāpēc ir svarīgi uzņemt gaļā esošo hemoglobīnu, minerālvielas, un C grupas vitamīnus.

„Gaļu, protams, var aizstāt ar citiem produktiem – zivīm, dārzeņiem, olām un piena produktiem, tomēr uzturvielu daudzums šajos produktos nav tik izteikts kā gaļā. Gaļā ir visas neaizvietojamās aminoskābes optimālās attiecībās, daudz B grupas vitamīnu. Tā ir nozīmīgs dzelzs, fosfora, vara un mangāna avots. Gaļa dod ne tikai nepieciešamo dzelzs līmeni, bet, it sevišķi sievietēm, spēj atvieglot menstruālā cikla problēmas un uzlabot veselības stāvokli,” informē SIA “Kurzemes Gaļsaimnieks” Mārketinga vadītāja Dace Erķena.

Spēkam un nepieciešamajam asins daudzumam, ieteicamā dzelzs deva sievietēm ir 15-18 miligrami diennaktī, bet grūtniecēm tas ir īpaši būtiski – 27 miligrami diennakts laikā.

Lai sasniegtu nepieciešamo miligramu devu, ir ļoti svarīgi lietot augstas kvalitātes gaļu, jo tā nesatur ķīmiskus elementus, turklāt tieši šādā gaļā ir veselībai nepieciešamās sastāvdaļas.

 

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment