Aptauja: 95% Rīgas cirka apmeklētāju atbalsta dzīvnieku demonstrēšanu izrādēs

Cirks ir tā izklaides vietā, kas aizrauj skatītājus jau kopš bērna kājas, tai piemīt unikāla spēja pārsteigt, valdzināt un radīt vēlmi atgriezties. Apaļā manēža ir kļuvusi par īpašu vietu, kura ikvienu apmeklētāju aizved fantastiskā ceļojumā, kura laikā neiztrūkst pārsteidzošas uzstāšanās, smiekli, rotaļīgas melodijas un gaismu spēles. Blakus aizraujošiem uguns, akrobātu, burvju mākslinieku un klaunu šoviem, jau no pašiem cirka aizsākumiem, vērojamas arī dzīvnieku uzstāšanās – lācis, pērtiķis vai zilonis – tie visi prot demonstrēt lieliskus trikus un izsauc apmeklētāju apbrīnu, nereti kļūstot par gaidītākajiem cirka numuriem. Kā atzīst vairums Rīgas cirka apmeklētāju, mūsdienās cirks vairs nebūtu iedomājams bez dzīvniekiem. Kā liecina cirka veiktā aptauja, 95 % Rīgas cirka apmeklētāji atbalsta dzīvnieku demonstrēšanu cirkā.

Pēdējo septiņu nedēļu laikā izrāžu skatītājiem tika piedāvāts aizpildīt anketas, lai noskaidrotu apmeklētāju attieksmi pret Rīgas cirku, tostarp uzzinātu, vai dzīvnieku demonstrēšana cirkā uztverama pozitīvi. Kā liecina atbildes, 218 no 229 aptaujātajiem atzinīgi vērtē dzīvnieku uzstāšanos, norādot, ka bez dzīvniekiem tas vairs nebūtu cirks un iztrūktu cirka maģiskās atmosfēras.

Jau izsenis vieni no grandiozākajiem cirka priekšnesumiem bijuši dresētāju uznācieni ar lāčiem, ziloņiem, lauvām un tīģeriem- tas saglabājies arī līdz mūsdienām, jo daudzi apmeklētāji, it īpaši mazākie, cirku apmeklē tieši aizraujošo dzīvnieku šovu dēļ. Kā atzīst Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska, neraugoties uz pēdējā laikā sabiedrībā izskanējušajiem viedokļiem, cirks bez dzīvniekiem vairs nav cirks. “Viena no gaidītākajām uzstāšanās cirkā ir tieši dzīvnieku. Viņi ne tikai papildina cirka atmosfēru un aizrauj skatītājus ar savām prasmēm un spējām, bet arīdzan ir kļuvuši par daļu no cirka ģimenes. Cirks savās izrādēs iesaista dzīvniekus atbilstoši esošajām Eiropas Savienības (ES) regulām, starptautiskajiem nolikumiem, cenšoties sagādāt dzīvniekiem maksimāli iespējamas ērtības un labturību. Dzīvniekiem ir pieejams viss nepieciešams, viņus aprūpē un uzskatu par tik pat lieliem un nozīmīgiem māksliniekiem kā cilvēkus. Ja salīdzina cirka dzīvniekus ar viņu sugas brāļiem, šie ir psiholoģiski daudz spēcīgāki un modrāki, izskatās daudz veselīgāki un lielai daļai no tiem patīk pievērstā uzmanība,” norāda Lipinska.

Kur vēl iespējams tik tuvu redzēt īstu lāci vai tīģeri, jautā Rīgas cirka apmeklētāji, atzīstot, ka bez dzīvniekiem tas vairs nebūtu cirks. “Man un maniem mazbērniem ļoti patīk dzīvnieki un neesam pret to demonstrēšanu cirkā. Mēs uzskatām, ja nebūs laba attieksme pret dzīvniekiem, tad nesekos arī laba uzstāšanās,” norāda cirka apmeklētājs no Cēsīm. Atzinīgi redzēto Rīgas cirkā novērtē arī skatītājs no Rīgas: “Man patīk dzīvnieku demonstrēšana cirkā, jo es patiesi novērtēju dresētāju ieguldīto darbu, lai mēs varētu baudīt dzīvnieku trikus, kurus nekur citur neredzēt.”

Daudzi no Rīgas cirka apmeklētājiem tic, ka dresētājiem ir īpaša cieņa pret dzīvniekiem, ko var novērot viņu attieksmē pret tiem. Katra uzstāšanās ir unikāla un aizraujoša, triki ir pārsteidzoši un vēl ilgi paliek skatītāju atmiņā – vai tas ir kaķis vai kāds lielāks dzīvnieks, kā lācis vai zilonis, tas iemācīsies trikus tikai tad, ja pret to labi attieksies, jo uzticēšanās cilvēkam ir svarīgs priekšnosacījums dzīvnieka vēlmei piedalīties un būt daļai no brīnumainās cirka ģimenes.

TAGS: ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment