Aptauja: Latvijas iedzīvotāji brokastīs visvairāk iecienījuši siermaizes

Kā liecina lielveikalu tīkla „Maxima” veiktās aptaujas rezultāti, iecienītākais brokastu ēdiens Latvijas iedzīvotāju vidū ir siermaizes, kuras visbiežāk brokastu galdā liek 49% aptaujāto. Pretēji stereotipiem visai negaidīti aptaujā arī atklājies, ka Latvijas iedzīvotāji ir gana naski brokastotāji – brokastis katru dienu ēd 83% aptaujāto, savukārt no tām pavisam atsakās vien 4% Latvijas iedzīvotāju.

„Priecē, ka Latvijas iedzīvotāji apzinās graudaugu neatsveramo nozīmi ikdienas uzturā, jo pārliecinošs vairākums mūsu aptaujas respondentu šos produktus galdā liek ļoti regulāri,” atzīst „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš. „Turklāt pozitīvi vērtējams ir tas, ka 43% aptaujāto graudaugu produktus visbiežāk lieto tieši brokastīs, tādējādi uzņemot garajai darba dienai nepieciešamo enerģijas un šķiedrvielu devu, jau dienu uzsākot.”

Kā liecina aptaujas rezultāti, tādus graudaugu produktus kā maizi, makaronus, putras un musli vismaz reizi dienā lieto pat 86% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju. Aptaujas respondenti savā ēdienkartē regulāri iekļauj ne tikai maizi (89%), bet arī makaronus (57%), rīsus (50%), griķus (46%) un auzu pārslu produktus (42%). Savukārt nedaudz vairāk nekā ceturtā daļa aptaujāto (27%) bieži izvēlas arī pilngraudu putras.

Jautāti par viņu brokastošanas paradumiem, 49% aptaujāto atzīst, ka viņu iecienītākais brokastu ēdiens ir siermaizes. 28% ēd desmaizes, un viena piektā daļa jeb 20% aptaujāto vislabprātāk izvēlas brokastu pārslas ar pienu vai jogurtu. 17% aptaujāto brokastīs mielojas ar biezpiena sieriņiem, bet 15% izvēlas banānu, ābolu vai kādu citu augli.

Veselīgo graudaugu putru brokastīs izvēlas 35% respondentu. Kā izrādās, aizvien visiemīļotākā aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ir auzu pārslu putra (56%). Teju katrs piektais (19%) respondents brokastīs visbiežāk izvēlas piecu graudu pārslu putru, bet gandrīz katrs desmitais (9%) – rīsu pārslu putru.

Lai gan varētu šķist, ka ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam vārds „putra” saistās ar ne pārāk patīkamām atmiņām no bērnības un bērnudārza laikiem, izrādās, ka šādas asociācijas rodas tikai nepilniem 8% aptaujāto. Savukārt teju puse jeb 46% respondentu uzskata, ka putra ir „gards, veselīgs un šķiedrvielām bagāts ēdiens”. 18% aptaujāto, izdzirdot vārdu „putra”, prātā nāk mammas vai vecmāmiņas pagatavotās gardās putras.

Latvijas populārāko graudaugu produktu – maizi – vismaz reizi dienā uzturā lieto 48% Latvijas iedzīvotāju, bet 39% to galdā liek pat vairākas reizes dienā. Gandrīz vienāds skaits aptaujāto par savu iecienītāko nosauc rupjmaizi (27%) un graudu maizi (28%). Baltmaizi visvairāk ir iecienījis gandrīz katrs ceturtais (23%) respondents, bet saldskābmaize vislabāk garšo katram desmitajam (10%) aptaujātajam Latvijas iedzīvotājam.

Savukārt otro populārāko graudaugu produktu – makaronus – vismaz reizi nedēļā maltītē iekļauj 65% aptaujāto. Visbiežāk Latvijas iedzīvotāji makaronus izvēlas atkarībā no to veida un formas (31%), pēc ražotājfirmas (26%) un cenas (21%). Salīdzinoši mazāk Latvijas iedzīvotāju – 18% – izvēlas pilngraudu (cieto kviešu jeb durum) makaronus, kas ir visveselīgākais un ogļhidrātiem bagātākais makaronu veids.

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment