Aptauja: lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju tradicionālo ziemas sporta veidu vietā izvēlas pastaigas svaigā gaisā

Kā liecina otrā Latvijas Pikošanās čempionāta organizatoru veiktā aptauja šā gada janvārī, gandrīz 60% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka priecājas par beidzot iestājušos ziemu un neskatoties uz ļoti auksto laiku, kas piemeklējis Latviju pēdējās nedēļās, labprāt pavada brīvo laiku svaigā gaisā, apvienojot to ar dažādām ziemīgām izklaidēm, kas neprasa papildu inventāru un gatavošanos. Gandrīz 70% aptaujāto par savu iecienītāko nodarbi nosaukuši pastaigas svaigā gaisā, nedaudz vairāk kā trešdaļai (34%) patīk vizināšanās ar ragaviņām, savukārt ceturtdaļai (25%) mīļākā nodarbe ir slēpošana vai slidošana.

„Izvēloties ziemas aktivitātes, Latvijas iedzīvotājiem svarīga ir iespēja pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem (to atzinuši 70% aptaujāto), kā arī tas, lai šīs aktivitātes būtu jautras un izklaidējošas (55%). Svarīgs faktors ir arī izmaksas – to par būtisku atzinuši 40% aptaujāto,” aptaujas rezultātus komentē Inga Šteinerte, Actimel zīmola vadītāja Baltijas valstīs.

Novērtējot Latvijas iedzīvotāju pozitīvo attieksmi un vēlmi aktīvi atpūsties arī ziemas laikā, Actimel un Mežaparka atpūtas komplekss „Ziemas Parks” ir patiesi gandarīti, ka arī šogad būs iespēja pulcēt ziemas prieku baudītājus jau otrajā Pikošanās čempionātā, kas notiks jau šo svētdien, 12.februārī, Mežaparkā. Pagājušogad pasākums guva lielu atsaucību, pulcējot ap 1000 apmeklētāju.

„Tā būs lieliska iespēja visiem ziemas mīļotājiem jautri pavadīt laiku svaigā gaisā kopā ar draugiem un ģimenēm, neatkarīgi no sava vecuma un sportiskajām iemaņām, izmēģinot savas prasmes dažādās pikošanās disciplīnās. Īpaši jau tāpēc, ka ceturtajai daļai aptaujāto Latvijas iedzīvotāju iecienītākā ziemas nodarbe ir tieši pikošanās,” papildina I. Šteinerte.

Otrais Pikošanās čempionāts sastāvēs no vairākām disciplīnām, kurās ikviens varēs piedalīties gan startējot individuāli, gan komandās. Lai veicinātu sportisko garu, par katru uzdevumu sacensību dalībnieki saņems punktus un noslēgumā tiks noskaidroti uzvarētāji, kas saņems pārsteiguma balvas no Actimel un „Ziemas Parks”. Dalībnieki varēs izmēģināt savus spēkus tādās disciplīnās kā „Sniega kaķene”, „Lidojošais maiss”, „Trāpīgais”, „Svārsts” un „Greizais spogulis”. Līdztekus Pikošanās čempionātam pasākuma apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās ziemas atrakcijās. Pasākuma kulminācija būs Lielā sapikošanās, kurā aicināti piedalīties visi sacensību dalībnieki un „Ziemas Parks” apmeklētāji. Pasākuma organizatori būs parūpējušies par labu mūziku, jautu pasākuma gaisotni, karstu tēju, lai sasildītos.

Otrais Latvijas Pikošanās čempionāts un Mežaparka atpūtas kompleksa „Ziemas Parks” oficiālā sezonas atklāšana notiks šo svētdien, 12.februārī, Mežaparka Lielās estrādes teritorijā no plkst. 12:00 – 16:00. Pasākumu plkst. 13:00 atklās Rīgas mērs Nils Ušakovs. Dalība pasākumā ir bez maksas. Dalībnieki tiek laipni aicināti reģistrēties dalībai čempionātā iepriekš Actimel oficiālajā lapā portālā Draugiem.lv www.draugiem.lv/actimel. Savukārt, tie, kas nepagūs pieteikties iepriekš, to varēs izdarīt arī pasākumā uz vietas.

TAGS: , , , , , , , , , ,

0 Komentāri



You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment