Atbilstošas rotaļlietas spēj attīstīt bērna domāšanu un rosināt iztēli

Ikviena bērna attīstībā ļoti svarīgs faktors ir domāšanas un iztēles veicināšana, tāpēc vecāki daudz vairāk laika velta rotaļlietu izvēlei, apzinoties, ka attīstošās mantiņas sniedz lielu atbalstu bērna izglītībā, palīdz pilnveidot iemaņas un veidot prasmes, kas būs noderīgas ne tikai skolas gaitās, bet arī visā turpmākajā dzīvē. Dažādas rotaļlietas un fiziskās aktivitātes veicina bērna iztēli, radošumu un attīstību.

Bērni, kā jau zināms, nepārtraukti izzina apkārtējo pasauli un rotaļām labprāt nododas ik brīdi. Dažādas attīstošās spēļmantiņas ir veidotas, lai pilnveidotu radošās spējas un fantāziju, jo bērnība ir tas laiks, kad tiek atklāti jauni pasaules plašumi un notikumi. Attīstošās rotaļlietas ļauj bērnam rosināt fantāziju, izspēlēt jaunas dzīves situācijas un veidot savu pasauli.

Veikalos ir pieejams plašs bērnu rotaļlietu sortiments, taču izdarīt pareizo izvēli tik plašā piedāvājumā nav viegli. Lielākoties dažādu uzņēmumu ražotās bērnu rotaļlietas ir košās krāsās, rada dažādas skaņas un kustības, piespiežot vien dažas pogas, tās bieži vien bērnos rada tikai īslaicīgu interesi un nespēj noturēt ilgstošu uzmanību, jo jau priekšā bērnam pasaka, kas viņam ir jādara un kā jārīkojas, tādējādi, neļaujot viņam pašam izdomāt. Līdz ar to, vecāki arvien lielāku uzmanību pievērš tieši rotaļlietām, kas balstās uz domāšanas un fantāzijas veicināšanu.

Arī uzņēmuma „Ducis Variations” pārstāvji, kas nodarbojas ar daudzfunkcionālu, bērnu attīstību veicinošu, tekstila izstrādājumu radīšanu, ir pārliecināti, ka bērna attīstībā liela nozīme ir tieši rotaļlietām, jo tās esot kā bērna “skolotāji,” kas iemāca ne tikai loģiski domāt, bet arī veicina fantāziju un spriestspējas.

“Izstrādājot mūsu inovatīvos produktus: somiņas, aksesuārus, u.c., kam piemīt gan attīstību veicinošas funkcijas, gan raksturīgs praktisks pielietojums, domājam par to, kā labāk noturēt bērnu uzmanību un veicināt viņu domāšanu. Mūsu produkts – “Ducis Variations” somiņas attīsta bērna intelektuālās spējas, kā piemēram, uzmanību, atmiņu, it sevišķi redzes atmiņu, telpisko iztēli, spēju atrast likumsakarības klasificējot un sistematizējot materiālu, spējas kombinēt, t.i. prasmi veidot jaunas kombinācijas no esošajiem elementiem, detaļām un priekšmetiem, spējas atrast kļūdas un nepilnības. Somiņām ir arī lielisks praktiskais pielietojums, kā arī somiņu vizuālais izskats padara tās par lielisku aksesuāru. Bērniem vairs nebūs jāgarlaikojas, ilgstoši braucot transportā, vai uzkavējoties vietās, kur nākas kādu laiciņu gaidīt. Darbošanās ar savu somiņu, tās izskatu pārveidojot, ir vienlaikus aizraujoša un attīstoša,” atzīst uzņēmuma “Ducis Variations” vadītāja Ilze Apsīte.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment