Atbilstošas rotaļlietas spēj attīstīt bērna domāšanu

Domājot par savu bērnu attīstību un veselību, vecāki daudz vairāk laika velta rotaļlietu izvēlei, apzinoties, ka attīstošās rotaļlietas sniedz lielu atbalstu bērna izglītībā, palīdz pilnveidot iemaņas un veidot prasmes, kas būs noderīgas jau skolas gaitas sākot. Rotaļlietas veicina iztēli, radošumu un bērna attīstību.

Bērni rotaļām nododas ik brīdi. Attīstošās rotaļlietas ir veidotas bērniem, lai pilnveidotu radošas spējas un fantāziju, jo bērnība ir tas laiks, kad tiek atklāti jauni pasaules plašumi un notikumi. Attīstošās rotaļlietas ļauj bērnam rosināt fantāziju, izspēlēt jaunas dzīves situācijas un veidot savu pasauli.

Šīm rotaļlietām ir vairāki principi, viens no tiem – attīstīt bērna intelektuālās spējas, kā piemēram, uzmanību, atmiņu, it sevišķi redzes atmiņu, telpisko iztēli, spēju atrast likumsakarības klasificējot un sistematizējot materiālu, spējas kombinēt, t.i. prasmi veidot jaunas kombinācijas no esošajiem elementiem, detaļām un priekšmetiem, spējas atrast kļūdas un nepilnības. Pakāpeniskais sarežģītības pieaugums spēlē, sekmē bērna patstāvīgo pilnveidošanos, t.i., attīsta viņa personīgās radošās spējas, atšķirībā no pamācības, kura formē bērnā izpildītāja rakstura īpašības.

“Attīstības spēles var būt ļoti dažādas pēc sava rakstura, tās veido nepiespiestu, priecīgu un radošu atmosfēru. Vecāki, spēlējoties kopā ar bērniem, nemanāmi iemācās netraucēt bērnam izdomāt un pieņemt pareizo lēmumu, nedarīt viņa vietā to, kas paveicams pašam bērnam, kas vēl vairāk stimulē attīstības procesu,” atzīst uzņēmuma Smarttoys valdes priekšsēdētājs Edgars Mednis.

Uzņēmums Smarttoys kā vienu no attīstošajām rotaļlietām piedāvā konstruktorus “CLICS”, kas ļauj ērti sastiprināt klucīšus, tos ir viegli būvēt, tie ir izturīgi un pieejami dažādās krāsu kombinācijās, kas bērnam ir īpaši svarīgi. Kopā ar “CLICS” bērniem ir iespēja pavadīt neskaitāmas stundas spēlējoties un, veicinot domāšanu.  Šādas rotaļlietas veicina prasmes „būvniecībā” un liek domāt dažus soļus uz priekšu, lai sasniegtu nākamo prasmju līmeni. “CLICS” stimulē bērna izdomu un katru dienu piedāvā arvien jaunus izaicinājumus.

TAGS: , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment