Bezmaksas dermatologu pārbaudes „Veselības centra 4” filiālēs

”Rūpējies par sevi, arī par savu ādu!” ar šādu devīzi 2010.gada septembrī „Veselības centra 4” filiālēs – 21. un 22.septembrī skaistuma klīnikā “4. Dimensija” un 13. un 14.septembrī „Estētiskās dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikā”, dermatologi rīkos akciju, kuras laikā būs iespējams bez maksas veikt ādas veidojumu diagnostiku ar neinvazīvu, inovatīvu diagnostikas metodi.

Tā kā viens no galvenajiem veidojumu attīstību veicinošajiem faktoriem ir saule, rudenī, kad aktīvās saules sezona ir beigusies, ir vispiemērotākais laiks, lai pārbaudītu esošos un jaunos ādas veidojumus. Dermatologi uzsver, ka mūsdienās praktiski visi veidojumi var tikt ārstēti, galvenais ir tos laicīgi un precīzi diagnosticēt.
Akcijas laikā tiks izmeklēti pacienti ar sekojošiem veidojumiem:

Asinsvadu veidojumi – dažāda veida, kas var būt gan iedzimti, gan dzīves laikā iegūti. Tie var būt gan nelieli, kniepadatas lieluma, gan plaukstas lieluma un vēl lielāki; vienā līmenī ar ādu (vīna traipi) vai piepacelti (hemangiomas) un var skart praktiski jebkuru ķermeņa daļu. Veidojumu krāsa var būt gaiši sarkana, tumši sarkana vai zilgana.

Melanocītu izcelsmes labdabīgi veidojumi (nēvusi jeb dzimumzīmes) – var būt iedzimti un iegūti, to krāsa variē no gaiši brūnās līdz tumši brūnai, pat melnai. Sastopami dažāda izmēra un lokalizācijas. Šie veidojumi bīstami ar to, ka tiem piemīt spēja malignizēties t.i. transformēties ļaundabīgā veidojumā jeb melanomā. Tāpēc jo svarīgi ir laikus diagnosticēt šīs izmaiņas un, ja nepieciešams, veikt ārstēšanu.

Ļaundabīgā melanoma – ādas audzējs, kas radies no melanocītiem epidermas bazālajā slānī, un tās attīstība saistīta ar UV radiācijas ekspozīciju vai prekursoru bojājumu ļaundabīgu transformāciju. Tās izskats un augšana ir atkarīga no tās tipa.

Pirms izmeklēšanas katram pacientam tiks veikta dermatologa klīniskā apskate, veidojums tiks izmeklēts dermaskopiski, noteikta diagnoze.

Izmeklēšana tiek veikta ar hiperspektrālo kameru (nesāpīga un droša). Pētāmais ādas apvidus tiek apgaismots ar baltām gaismas diodēm un halogēna spuldzēm (10-20 cm attālumā), kas tiek lietotas arī ikdienas apgaismojumam. Izmantojot hiperspektrālo kameru Nuance EX, tiks uzņemti attēli. Mērījuma laikā ar kameru uztveramais starojums tiek spektrāli filtrēts, tādējādi iegūstot attēlus pie dažādiem viļņa garumiem.
Kopējais mērījuma laiks vienam pacientam, ieskaitot kameras noregulēšanu, fokusēšanu un attēlu uzņemšanu, ir 5-15 min. Iegūtie attēli tālāk tiek analizēti ar speciālās programmatūras palīdzību.
Apskates un izmeklēšanas laikā cilvēks saņem informāciju par sastopamajiem ādas jaunveidojumiem. Kā arī īsu slēdzienu par izmeklētajiem veidojumiem – vai nepieciešama to turpmāka novērošana vai ārstēšana.
Akcijā iespējam pieteikties no 1.septembra:

• Skaistuma klīnikā “4. Dimensija” (Jeruzalemes ielā 1, Rīgā, tālr. 67016721, 26655577, www.dimensija.lv)
• „Estētiskās dermatoloģijas un ķirurģijas klīnikā” (Skanstes ielā 13, 5. k., 3. st., Rīgā, tālr. 67847102, 28381189, www.edk.lv)

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment