Biežāk apmeklētie ārsti Latvijā ir ginekologs, ķirurgs un terapeits

Veselības apdrošinātāja ERGO statistika liecina, ka Latvijas iedzīvotāju vidū pieprasītākie un visbiežāk apmeklētie ārsti ir ginekologs, ķirurgs un terapeits – ģimenes ārsts. Statistika apkopta par vairāk kā 50 000 ERGO veselības apdrošināšanas polišu turētājiem.

Kopumā pērn ERGO veselības apdrošināšanas atlīdzībās izmaksājis vairāk kā 5.milj. latus, no kurām lielākā daļa jeb 62% izmaksātas par ambulatorām saslimšanām, savukārt 16% – par ārstēšanās izmaksām stacionārā (slimnīcā).

Lielākā veselības aprūpes izdevumu daļa ir par ambulatorajiem ārsta apmeklējumiem
ERGO apkopotie dati liecina, ka pērn lielākās izmaksas veselības apdrošināšanā izmaksātas par ārstēšanos ambulatori – 62% no kopējām izmaksātajām atlīdzībām. Savukārt par ārstēšanos stacionārā (slimnīcā) ERGO izmaksātās atlīdzības sastāda 16%. Vidēji 10% ERGO atlīdzības pērn izmaksātas par medikamentu iegādi, 9% – par zobārsta apmeklējumu, bet aptuveni 3% izmaksāti par sporta aktivitātēm, ko sedz veselības apdrošināšana.

Ārstēšanās izmaksas stacionārā pērn pieaugušas par 15%
Saskaņā ar ERGO datiem izmaksas par stacionāro ārstēšanos pērn palielinājušās par aptuveni 15%, salīdzinot ar 2009.gadu. Kopumā vidējais stacionārā pavadītais laiks ir 6 – 8 dienas, kas atkarībā no nepieciešamās ārstēšanas pacientam vidēji izmaksā no 350 – 500 latiem.

„Nesakārtotā valsts veselības aprūpe, cilvēku maksātspējas samazināšanās, pieaugošās veselības aprūpes izmaksas un citi faktori veicinājuši situāciju, kad daļa cilvēku atliek ārsta apmeklējumu un ielaiž slimības, kā rezultātā smagu saslimšanu ārstēšanai nepieciešams gan ilgāks laiks, gan vairāk līdzekļi. Proti, neapdrošinātam cilvēkam viena slimnīcā pavadīta diennakts var izmaksāt līdz pat 100 latiem. Savukārt, ERGO veselības apdrošināšana privātpersonām dod iespēju jebkuram cilvēkam pasargāt sevi no finansiāliem zaudējumiem negaidītu un smagu saslimšanu gadījumos, un tās izmaksas ir tikai ap 8 latiem mēnesī,” informē Gints Konrads, ERGO Veselības apdrošināšanas departamenta direktors Baltijā.

ERGO apkopotais ambulatoro un stacionāro saslimšanu TOP’s

Visbiežākās saslimšanas, kas ārstētas ambulatori:
1.Kaulu un locītavu saslimšanas
2.Sirds un asinsvadu saslimšanas
3.Akūtās vīrusa infekcijas, kā arī saaukstēšanās, iesnas un klepus

Visbiežākie iemesli stacionārai ārstēšanai:
1.Dažāda rakstura ginekoloģiskās operācijas
2.Ceļa un plecu locītavu darbības traucējumi
3.Kāju vēnu nepietiekamība (operācijas)
4.Deguna starpsienas (LOR) operācijas

Kopš marta ERGO piedāvā veselības apdrošināšanu privātpersonām
Kopš šī gada marta ERGO, vadošais veselības apdrošinātājs Latvijā, piedāvā veselības apdrošināšanu privātpersonām vecumā no 3 – 55 gadiem. Veselības apdrošināšanu privātpersonas var iegādāties individuāli, un tā ir pirmā šāda veida polise, kuras segums ir spēkā ne tikai Latvijā, bet arī visā Baltijas teritorijā. Papildus polise iekļauj medicīnisko palīdzību ceļojumu laikā un apdrošināšanu nelaimes gadījumos.
Ņemot vērā pašreizējo tirgus situāciju un pirktspēju, apmaksu par veselības apdrošināšanu privātpersonām iespējams veikt dalītos maksājumos, kas neietekmē polises cenu. Polisei var ātri un ērti pieteikties jebkurā ERGO birojā, kā arī Internetā www.ergo.lv , aizpildot tur pieejamo pieteikumu.

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment