Dabas muzejā izstāde „Mārtiņu rozes – krizantēmas”

Latvijas Dabas muzejā no 7. Līdz 11. novembrim būs aplūkojama Nacionālā botāniskā dārza (NBD) krizantēmu kolekcija, kas ir lielākā Baltijā.

Izstādē būs apskatāmas ap 100 dažādu krizantēmu šķirņu, tai skaitā sīkziedu (mārtiņrozes), kā arī dažāda lieluma un nokrāsas podu un krūmu krizantēmas. Ziedu krāšņumu izstādē papildinās zīmējumu konkursa „Rudens ziedi” dalībnieku darbi.

Krizantēmas pieder pie vecākajiem kultūraugiem un audzētas cilvēku mītņu tuvumā jau vismaz trīs tūkstošus gadu. Latvijā krizantēmas pirmoreiz piedāvātas dārzkopības firmu katalogos 1804. gadā.

Krizantēmu kolekcijas veidošana Botāniskajā dārzā tika uzsākta 1960. gadā, ievedot ap 400 dažādu šķirņu no PSRS un citu zemju Botāniskajiem dārziem. Taču audzēšanai Latvijā derēja mazāk nekā puse ievesto šķirņu, tāpēc Veltas Zvirgzdiņas vadībā tika uzsākta krizantēmu selekcija ar mērķi izveidot mūsu apstākļiem piemērotas šķirnes, kas būtu izturīgas pret zemu temperatūru, zemu apgaismojuma intensitāti un kaitēkļiem.

Pašlaik Nacionālajā krizantēmu kolekcijā Salaspilī ir 265 krizantēmu dažādības. Starp tām ir 37 NBD izveidotas šķirnes un 7 savvaļas sugas. Kolekcijā ir pārstāvētas praktiski visas starptautiskajā krizantēmu klasifikācijā minētās grupas.

Izstādes apmeklētāji aicināti konsultēties ar NBD speciālistiem par krizantēmu audzēšanu, kopšanu un iegādi.

Izstādes atklāšana notiks 7. novembrī plkst. 11:00
Latvijas Dabas muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Izstādes darba laiks:
T. – no 11:00 līdz 17:00
C. – no 10:00 līdz 19:00
Pk., S., Sv. – no 10:00 līdz 17:00

Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment