Dzīvnieku ģimeņu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Rīgas Zooloģiskais dārzs

Rīgas Zooloģiskais dārzs

Dzīvnieku ģimeņu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir ikgadējs tradicionāls pasākums jau vienpadsmito gadu. Zoodārzā mīt dzīvnieki no visas pasaules un viens no pasākuma nolūkiem pievērst uzmanību dzīvnieku ģimeņu daudzveidībai. Par patīkamiem mirkļiem gan zoodārza darbiniekiem, gan apmeklētājiem gādājuši vairākas dzīvnieku ģimenes.

Šogad ģimenes kuplinājuši lemuri un kalitriksi, huzārpērtiķi un kinkažu. Daļa mazuļu jau droši draiskojas pa koku un virvju tīklu, bet daļa, vēl ieķērušies mammas kažokā un tikai retumis, iedrošinās spert kādu patstāvīgu soli. Ņipri mazuļi spriņģo arī apkakles pekaru aplokā, surikatu saime rūpīgi uzmana ikkatru jaundzimušā soli. Gada sākumā šķīlušies karošknābēni jau krietni paaugušies un no pieaugušajiem atpazīstami vien pēc knābju rozīgās nokrāsas. Citos putnu aplokos turpinās gan kāzu dejas, gan olu perēšana. Indijas pāvu krāšņie astes vēdekļi un Japānas dzērvju graciozās riesta dejas var sajūsmināt ikkatru. Uz vasaras baseinu pārceļas arī sarkanausu bruņrupuču saime, bet abinieku koris uzstājas Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā.

11.-12. maijā Ģimeņu dienas kopā ar BIGBANK un Uzziņu dienestu 1188

11. maijā Lielo ģimeņu diena 2013: lai godinātu Latvijas kuplās ģimenes, 11. maijā notiks Lielo ģimeņu diena, ko jau septīto gadu organizē BIGBANK un Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība. Ceturto reizi tiks piešķirts tituls „Gada lielģimene”, kam līdzcilvēki pieteica aktīvās un saliedētās ģimenes, minot tās kā iedvesmojošu paraugu citiem. Vērtēšanas komisija ir izvirzījusi četrus finālistus: piecu bērnu Eglīšu ģimeni no Liepājas, septiņu bērnu Ķīkuļu ģimeni no Ķoņu pagasta, Lastovsku ģimeni no Kuldīgas novada, kuras septiņu bērnu pulkā ir vēl divi bērni aizbildniecībā, kā arī Ozolu ģimeni no Jelgavas, kura ir astotā bērniņa gaidībās.
Pasākumā ir padomāts par izklaidēm un pārsteigumiem ikvienam zooloģiskā dārza apmeklētājam:
o plkst. 12.00 „Lielo ģimeņu dienas 2013” atklāšana;
o 12.00-15.00 izklaides pie estrādes, kur būs spēles, rotaļas, konkursi, balvas, fotografēšanās un muzikālie priekšnesumi;
o no plkst. 15.00 līdz 16.00 noslēguma ceremonija ar konkursa „Gada lielģimene 2013” titula un LVL 500 balvas ieguvēja paziņošana, kā arī fotokonkursa „Es un mana ģimene” uzvarētāju apbalvošana.

11. un 12. maijā Dzīvnieku ģimeņu dienu laikā:
o no plkst. 12.00 līdz 16.00 radošajā darbnīcā „Dzīvnieku ģimenes” pie Skatuvītes zooloģiskā dārza darbinieki palīdzēs ikkatram apmeklētājam izzināt dzīvnieku pasaules noslēpumus.
o no plkst. 12.00 līdz 15.00 apmeklētāji varēs iepazīt dzīvnieku ģimenes zoodārza, dodoties orientēšanās maršrutā, apceļojot 7 kontrolpunktus un pildot izzinošus uzdevumus.

Pasākuma dienās 2013. gada 11. maijā un 12. maijā zooloģiskā dārza ieejas biļešu pamatcenām 50% atlaide (pieaugušajiem 2,00 Ls; bērniem 1,50 Ls). Papildus informācija un atlaižu kuponi iegūstami kolektīvās iepirkšanās portālā www.kopaletak.lv (http://ej.uz/jxz2) un Uzziņu dienesta 1188 mājas lapā (http://ej.uz/tt7m).

Citi jaunumi
• Tagad Rīgas zoodārzu var apciemot arī virtuāli, izmantojot Uzziņu dienesta 1188 dāvāto 360º panorāmas karti (http://ej.uz/m9i3). Tiesa gan, šādā veidā Ģimeņu dienu pasākumā piedalīties nevarēs…

• Sadarbībā ar Uzziņu dienestu 1188 (http://ej.uz/9y44) un www.kopaletak.lv (http://ej.uz/hngg) līdz 31. maijam ar 50% atlaidi no pamatcenas iespējams apmeklēt arī Rīgas Zoodārza filiāli „Cīruļi”.

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment