Iededzot Rīgas galveno egli, atklās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu Doma laukumā

Pirmajā Adventes svētdienā, 2. decembrī plkst. 18:00 ar svinīgu Rīgas galvenās egles iedegšanas pasākumu atklās ikgadējo Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņu Doma laukumā. Tradicionālajā pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un viņa vietnieks Andris Ameriks, uzstāsies Igo Fomins ar bērnu ansambli „Knīpas un Knauķi”.
Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš strādās no 2. decembra līdz 13. janvārim. Tirdziņš būs atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00, bet piektdienās un sestdienās līdz pat 22:00. Kā ierasts, īpašu svētku noskaņu piektdienu vakaros un brīvdienās radīs daudzveidīga kultūras programma.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš jau vairāk nekā desmit gadus ir viens no centrālajiem decembra mēneša notikumiem pilsētā, ko plaši apmeklē tās iedzīvotāji un viesi. «Mēs esam patiesi gandarīti, ka Ziemassvētku tirdziņu apmeklēšana Rīgā kļūst par katra pilsētnieka īpašu svētku laika tradīciju. Protams, tas uzliek papildus atbildību, jo ir jāmāk gan noturēt uzstādītā kvalitātes latiņa, gan katru gadu jāpiedāvā arī kaut kas jauns. Šis gads nebūs izņēmums,» saka Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa dibinātājs Andris Kreislers.

Ziemassvētku noskaņu papildus ierastajiem Latvijas labāko amatnieku darinājumiem un kulināru gatavotajiem gardumiem, radīs īpašais «Ugunsnamiņš», kā arī Ziemassvētku Vecīša namiņš ar kamīnu. Bērnus gaidīs izjādes ar poniju un lauku dzīvnieki – trusīši un jēriņi. Katru dienu darbosies karuselis, bet savā Ziemassvētku namiņā ar kamīnu mazus un lielus sagaidīs Ziemassvētku vecītis.

Svētkus nav iespējams radīt bez plaša draugu, atbalstītāju, mūziķu un, protams, apmeklētāju atbalsta, sarunā atklāj Ingūna Vucena «Vienpadsmit tirdziņa pastāvēšanas gados esam izjutuši, ko nozīmē palīdzīga roka vai plecs, lai spētu realizēt savas idejas un dāvāt svētkus pilsētniekiem. Tāpēc arī šogad esam padomājuši par atbalstu tiem, kurus dzīve nav lutinājusi,» skaidro Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa organizatore Inguna Vucena .

No katra ietirgotā lata Ziemassvētku tirdziņa dalībnieki – tirgotāji un amatnieki – ziedos piecus santīmus «Latvijas Bērnu fondam».
Lūdzam īpaši pievērst uzmanību! Iegādājoties īpašas apsveikuma kartiņas «Latvijas Pasta» namiņā varēs atbalstīt Bērnu slimnīcas Onkoloģijas centru.
Savukārt «Kaķu namiņā» jaunus saimniekus gaidīs dzīvnieku pansijas «Ulubele» iemītnieki.

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment