Iedzīvotāji nepievērš pietiekamu uzmanību sejas ādas stāvoklim

Mūsdienu estētiskā medicīna piedāvā neskaitāmas alternatīvas iespējas, kosmētiskos līdzekļus un sejas kopšanas procedūras, taču cilvēki savas sejas ādas stāvoklim nepievērš pietiekamu uzmanību. Kā noskaidrojies socioloģisko un tirgus pētījumu kompānijas “Pontus Dati” veiktajā pētījumā, tikai 17 % iedzīvotāju apmeklē dermatologu sejas ādas stāvokļa pasliktināšanās gadījumā. Āda ir kā organisma stāvokļa spogulis, kas var norādīt uz kādām citām problēmām organismā.

Veselības un skaistumkopšanas centra “Adoria” dermatoloģe Guna Grūbe atzīst, ka cilvēki diemžēl ne vienmēr pievērš pietiekoši lielu uzmanību tādām lietām kā pinnēm, ādas apsārtumam, dzimumzīmēm vai citām ādas pigmentācijas izmaiņām, līdz ar to aizvien vairāk pieaug saslimstība ar ļaundabīgiem ādas audzējiem. Lai precīzi noteiktu, kas īsti izraisa ādas problēmas, cilvēkam nereti ir jāveic kompleksā izmeklēšana, jo ādas problēmas parasti nav saistītas tikai un vienīgi ar ādu.

“Sejas dziļā tīrīšana ir smalka procedūra, kuru tomēr vēlams uzticēt šīs jomas profesionāļiem. Ādas attīrīšanas procedūras sākumā pielieto efektīvus, dziļas iedarbības aktīvos līdzekļus, kas attīra ādu, atver poras un sagatavo ādu tālākai darbībai. Visizplatītākā ādas problēma ir pinnes, kas ir aktuālas jauniešiem un arī pieaugušiem cilvēkiem. Nākamā izplatītākā ādas problēma ir seborejiskais dermatīts, ko parasti izraisa sēnīte, kas dzīvo uz ādas. Seborejiskais dermatīts izpaužas, kā ādas lobīšanās ap degunu, starp uzacīm un arī galvas matainajā daļā, tāpat ādas stāvokļa pasliktināšanos var izraisīt alerģijas, kas var būt arī ģenētiski iedzimtas, kas izpaužas kā ādas nieze, sausums un apsārtums. Aukstākam laikam iestājoties, par ādu jārūpējas īpaši – tā kā ziemā gaisa temperatūra ir zemāka gan telpās, gan uz ielas, tad no rītiem ieteicams lietot barojošāku krēmu. To, cik barojošu krēmu izvēlēties, tas jāizvērtē atkarībā no ādas stāvokļa,” turpina dermatoloģe Guna Grūbe.

Lai āda būtu pēc iespējas veselīgāka un labākā stāvoklī, vēlams lietot veselīgu, pareizi sabalansētu uzturu, kas ietver visas uzturvielu grupas, kā arī neaizmirst,  ka ādas veselības pamatā ir ūdens – ikvienam no mums vajadzētu izdzert vismaz divus litrus ūdens dienā. Ja tiek ārstētas kādas saslimšanas, tad šis daudzums var sasniegt trīs litrus dienā.

Veselības un skaistumkopšanas centrs “Adoria” piedāvā ādas veidojumu izmeklēšanu ar dermatoskopu, dermatologa konsultācijas par ādas veidojumu likvidēšanas iespējām un ādas kopšanu. Turklāt novembrī un decembrī dermatologa apmeklējums “Adoria” pieejams ar – 30 % atlaidi.

Informācija tika sagatavota sadarbībā ar veselības un skaistumkopšanas centru “Adoria”. Tālr. 20561015, info@adoria.lv / www.adoria.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment