Kā cīnīties ar ”vārnu kājiņām”

Plakstiņu āda ir ļoti plāna – 0,4 milimetri, taču tai jāiztur milzīga slodze. Diennaktī mēs mirkšķinām acis aptuveni 15 000 reižu, tās miedzam un berzējam. Gadiem ejot, āda kļūst aizvien sausāka un zaudē elastību. Minēto faktu ietekmē ap acīm veidojas mīmikas grumbiņas un vārnu kājiņas.

Pavisam ātri – jau ap 25 gadu vecumu – grumbās mēdz iedzīvoties cilvēki ar redzes traucējumiem ( tuvredzību, astigmatismu), kuri, mēģinot kaut ko saskatīt, acis miedz un sasprindzina. Tāpēc būtiski ir laikus koriģēt redzi.

Lai aizkavētu ādas novecošanos, tā regulāri jāmitrina un jābaro. Viens no vienkāršākajiem variantiem – biezpiena maska. Nelielu daudzumu ietin marlē, uzliek uz plakstiņiem un tur desmit minūtes.

Sīkās krunciņas izlīdzina vārītu, rīvētu balto pupiņu maska. Masai pievieno no puscitrona svaigi spiestu sulu un ēdamkaroti augu eļļas. Siltu klāj ap acīm, tur desmit minūtes. Var lietot arī visai sejai.

Ar vērtīgām vielām ādu baro medus un olas dzeltenuma maska. Sajauc vienu dzeltenumu un tējkaroti medus. Atstāj uz acīm desmit minūtes.

Izteikta pretgrumbu iedarbība ir medus un miežu maisījumam. Sajauc divas tējkarotes medus un tikpat daudz miežu miltu, pievieno vienu olas baltumu. Tur pusstundu. Noņem vispirms ar siltu, pēc tam vēsu kompresi.

Nelielus ādas defektus izlīdzina auzu pārslu maska. Divas ēdamkarotes pārslu samaisa ar četrām karotēm saldā krējuma vai piena. Kad masa uzbriedusi, to ietin marlē un liek uz plakstiņiem. Pēc divdesmit minūtēm noskalo ar siltu ūdeni.

Vasarā ieteicama zemeņu maska. Tās saspaida un sajauc ar tējkaroti sejas krēma, pievieno tikpat medus. Masu ietin marlē un klāj uz acīm. Tur divdesmit minūtes.

Ādai tīkamu valgumu sniedz aveņu maska. Ņem sauju ogu un saspaida. Masā izmērcē vates tamponiņus un atstāj uz acīm piecpadsmit minūtes.

Arī vīnogas lieti noder acu zonas mitrināšanai. Pārgriež ogu uz pusēm un ar gabaliņu maigi parīvē apakšējo plakstiņu.

Taču ja rocība atļauj, krunciņas var izlīdzināt ar botoksa, hialuronskābes vai citu injekciju palīdzību. Hialuronskābe ir viela, kas ķermenī rodas dabiski, bet novecojot tās daudzums samazinās. Tā nodrošina normālu ādas mitruma līmeni un piešķir tvirtumu, līdz ar to izzūd grumbas. Injekcijas efekts ilgst no trīs mēnešiem līdz gadam.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment