Kā iegūt skaistas skropstas

Cilvēka aci ieskauj aptuveni simts skropstu. Uz augšējā plakstiņa matiņi aug trīs vai četrās, bet uz apakšējā – vienā vai divās rindās. Katra skropsta dzīvo trīs līdz piecus mēnešus, tad izkrīt un vietā izaug jauna. Mēs visas vēlētos, lai mūsu skropstas līdzinātos glāsmainiem samta vēdekļiem, – būtu kuplas, garas un melnas.Taču reti kurai daba ir tādas devusi, tādēļ to apjomu un krāsu regulāri uzlabojam ar tušu, bet , ak vai, ik dienu pakļautas ķīmiskai iedarbībai, skropstas izbālē un kļūst trauslas.

Dekoratīvā acu kosmētika pirms gulētiešanas ir obligāti jānotīra. Krāsotas skropstas ir cietas un neelastīgas, saskaroties ar spilvenu vai segu, bieži tiek bojātas un lūst. Acīs var iebirt tušas krikumi un izraisīt gļotādas iekaisumu. Kosmētikas noņemšanai nevajadzētu izmantot ziepes, jo tās sausina skropstas un padara plānu ādu ap acīm, veicina grumbiņu veidošanos. Acu zonu ieteicams maigi tīrīt ar augu eļļā vai kosmētikas noņemšanas līdzeklī samitrinātu vates tamponiņu, ievērojot līnijas, pa kurām āda izstiepjas vismazāk, proti, virzienā no acs kaktiņa uz iekšējo.

Pārbaudīts un ļoti iedarbīgs līdzeklis skropstu spēcināšanai ir rīcineļļa. Lai gūtu labus rezultātus, tā jālieto regulāri, katru vakaru uzklājot uz attīrītām skropstām. Lai veicinātu to ataugšanu, eļļai var pievienot pāris pilienus A , E vai D vitamīna. Matiņus var pabarot arī ar saulespuķu, mandeļu vai persiku kauliņu eļļu.

Skropstu augšanu stimulē šāds dabisks kokteilis: vienādās devās rīcineļļa, dadžu eļļa, alvejas sula. To uzklāj uz skropstām ik vakaru vienu mēnesi. Ērtības labad maisījumu var iepildīt tukšā, izskalotā tušas flakoniņā.

Skropstas un uzacis var palutināt ar mandeļu eļļas kompresēm. Siltā eļļā samērcē vates plāksnītes un uzliek uz acīm. Lai ilgāk saglabātu temperatūru, pārklāj ar pergamenta papīra gabaliņiem. Tur desmit minūtes.

Daudzas kosmētikas firmas piedāvā bezkrāsainas, barojošas tušas, kas satur proteīnus, glicerīnu, pantenolu, melanīnu, lanolīnu un kreatīnu. Šīs vielas veicina skropstu augšanu un pārklāj tās ar aizsargkārtiņu. Relatīvs jaunums kosmētikā ir atjaunojošs serums, kam ir spēcīga iedarbība un kas lietojams pirms skropstu tušas.

Ņemiet vērā, ka savu pūļu augļus – kuplākas un tumšākas skrpostas – jūs redzēsiet tikai pēc aptuveni trim mēnešiem, kad vārgie matiņi būs izkrituši un vietā izauguši jauni un spēcīgi.

Ja garas un kuplas skropstas nepieciešamas tūliņ un tagad , nekas citas neatliks, kā doties uz kosmētikas salonu un tās pieaudzēt. Katra mākslīgā skropstiņa tiek precīzi pielīmēta pie īstās skropstas un kopā tās arī izkrīt. Kaitēt var vienīgi neprofesionāli pieaudzētas skropstas – ja mākslīgā tiek pielīmēta nevis pie vienas, bet pie vairākām dabīgajām skropstām vai arī tiek izmantoti nekvalitatīvi materiāli.

Ja skropstas izkrīt pastiprināti, jāvēršas pie padoma pie trihologa – ārsta, kurš specializējies matu problēmās. Iespējams, cēlonis ir nopietns – alerģija, infekcija vai vitamīnu trūkums, ar ko saviem spēkiem galā netiksiet.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment