Kā noteikt drošas sauļošanās ilgumu?

„Kā jau katru vasaru, arvien aktuālāks kļūst jautājums par saules ietekmi uz māmiņas un mazuļa veselību. Nelielās devās saule nevar nodarīt nekādu kaitējumu. Gluži otrādi – no saules ultravioletajiem stariem sievietes organisms uzņem D vitamīnu, kurš jo īpaši nepieciešams 12. grūtniecības nedēļā, kad sāk veidoties mazuļa skelets. Agrāk grūtniecēm bija pieejami pat speciāli aparāti, kuros tās, atrodoties mediķu uzraudzībā, saņēma saules peldes,” stāsta L’oreal Baltic skaistumkopšanas konsultante Sandra Kajaka. Eksperte plašāk par saules ietekmi grūtniecības laikā stāstīs ceturtdien, 30. maijā no plkst. 11:00 līdz 13:00 tirdzniecības centra Domina Shopping bezmaksas seminārā topošajām māmiņām Gaidību 4diena.

Jo augstāka ir SPF vērtība, jo lielāka ir ādas aizsardzība
Atrodoties tiešos saules staros, ļoti būtisks ir sauļošanās krēma aizsargājošais faktors. Tāpēc, izvēloties sauļošanās kosmētiku, noteikti jāpievērš uzmanību tā noturībai pret saules gaismu un ūdeni. Vēlams izvēlēties tādus produktus, kuriem ir augsts saules aizsarga faktors jeb SPF. Saules aizsarga faktors, kas norādīts uz produkta, jāreizina ar 10 minūtēm, tādā veidā iegūstot precīzu laiku, cik ilgi sauļošanās krēms spēj aizsargāt ādu pret saules kaitīgiem stariem. Jāievēro, ka pēc peldēšanās krēms obligāti jāuzklāj atkārtoti, pat, ja norādīts, ka tas ir ūdens noturīgs. Tāpat jāatceras, ka vakarā krēms no ķermeņa rūpīgi jānomazgā.

Apsārtusi āda? Organisma nespēja tikt galā ar saņemto saules starojumu
Iesauļošanās ir ādas dabiskā aizsarga reakcija, taču katrs ādas tips uz sauļošanās ilgumu reaģē atšķirīgi. Pastiprināta aizsardzība pret saules starojumu ir īpaši ieteicama cilvēkiem ar gaišu ādu. Ādas pašaizsardzības periods ir atkarīgs no ādas tipa. Neaizsargātu ādu var pakļaut saules staru iedarbībai, nenodarot tai neatgriezenisku ļaunumu, tikai pavisam neilgu laiku. Ja parādās apdegums, tas ir signāls, ka ādas aizsargmehānismi netiek galā ar saņemto saules starojuma devu. Lai novērstu saules apdegumus un ādas priekšlaicīgu novecošanu, āda ir jāaizsargā ar sauļošanās krēmu. Nereti cilvēki nav pietiekami informēti un pēc sauļošanās atkārtoti lieto pirms sauļošanās aizsargkrēmu, bet tā nav pareizi. Pēc sauļošanās ir jālieto tam speciāli paredzēts pēcsauļošanās krēms.

No saules iegūstam D vitamīnu
Aptuveni 5% no cilvēka organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai ir nepieciešams D vitamīns, kuru iegūstam no saules stariem. Turklāt ikdienai nepieciešamo saules devu saņemam 15 minūšu laikā, piemēram, dodoties saulainā rītā uz darbu vai veikalu. Saules gaisma mūs emocionāli uzlādē, kas īpaši svarīgi jaunajām māmiņām – tikai laimīga un apmierināta māmiņa spēj sniegt savam mazulim visu nepieciešamo.

Plašāk par šo un daudzām citām mazuļu gaidīšanas un audzināšanas laikā aktuālām tēmām pastāstīs zinoši un kompetenti eksperti tirdzniecības centra Domina Shopping bezmaksas seminārā Gaidību 4dienas. Seminārs katra mēneša pēdējā ceturtdienā pulcē vairāk nekā 100 topošās un esošās māmiņas. Šoreiz 30. maijā, no plkst. 11:00 līdz 13:00, vērtīgus padomus par neaizvietojamām Omega 3 taukskābēm grūtnieces un mazuļa veselībai sniegs Veselibasblogs.lv autors, 4 bērnu tēvs Kristaps Kosītis. Tāpat padomos par deju nodarbībām grūtniecības laikā dalīsies deju studijas Leona vadītāja un horeogrāfe Jekaterina Novokreščenniha. Savukārt par bērna vārda izvēli pastāstīs un pieredzē dalīsies Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Bumbiere-Kaže un nodaļas vadītājas vietniece Irēna Dīķe. Par mazuļa prasmju attīstīšanu, kuras viņam piemīt kopš dzimšanas, pastāstīs psiholoģe un piecu bērnu mamma Diāna Zande.

TAGS: , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment