Kā sagatavoties veiksmīgai darba intervijai

Satraukums un neziņa ir tas, kas pavada ikvienu, uzsākot jauna darba meklējumus, tādēļ, lai padarītu šo procesu kaut nedaudz vieglāku, profesionāļa padoms var lieti noderēt. Izklaides un atpūtas vietu tīkla “Klondaika” personāla nodaļas vadītāja Sanita Kuzmina dalās ar 10 praktiskiem padomiem, gatavojoties darba intervijai.

1. Noteikti iepazīstiet uzņēmumu, kurš jūs ir uzaicinājis: visvienkāršākais un vieglākais veids – izmantojiet internetā pieejamo informāciju. Nešaubīgi, darba devējs novērtē, ja kandidāts ir iepriekš iepazinies ar pieejamo informāciju (mājas lapa, sociālie tīkli utt.) Vēl labāk būtu, rast iespēju apmeklēt uzņēmumu, kurš aicinājis uz interviju, ja vien tas ir iespējams, tā veidojot pilnīgāku priekšstatu par potenciālo darba vidi.
2. Rūpīgi pārdomājiet savu motivāciju strādāt konkrētajā uzņēmumā, atbildot uz jautājumu „Kāpēc esat izvēlējies pieteikties šai vakancei mūsu uzņēmumā?” Atbildēm ir jābūt pamatotām, lai ir dzirdama patiesa interese un nolūki, kādēļ vēlaties strādāt tieši šajā uzņēmumā.
3. Intervijā esiet gatavs prezentēt sevi, izklāstot būtiskākos profesionālās dzīves faktus (izglītība, darba pieredze u.c.), lai veidotos pēc iespējas pilnīgāks priekšstats par jums.
4. Esiet gatavs nevis tikai uzskaitīt, ko sagaidāt no uzņēmuma, bet vēl vairāk – akcentējiet to, ko spējat un varat dot konkrētajam uzņēmumam: izveidojiet sarakstu ar vismaz piecām šādām lietām, ņemiet vērā, ka uzskaitījumam jābūt tādam, kas jūs atšķirtu no citiem kandidātiem.
5. Esiet gatavs vienmēr atbildēt par saviem dzīves profesionālajiem mērķiem tuvāko gadu laikā. Nebaidieties no savām ambīcijām, vienlaikus – nepārspīlējiet un neesiet augstprātīgs!
6. Pārskatiet sociālajos tīklos par jums pieejamo informāciju. Ja ne visi, tad noteikti 99% darba devēju vienmēr ieskatās sociālajos tīklos, lai gūtu priekšstatu un novērtētu uzaicināto kandidātu.
7. Intervijas laikā nestāstiet neko sliktu par iepriekšējo darba devēju un vadītāju. Uz darba interviju esat ieradies runāt par iespējām nākotnē, nevis pārspriest par pagātnē piedzīvoto.
8. Intervijas laikā esiet atklāts un godīgs. Tā ir viena no nozīmīgākajām lietām, ko darba devējs novērtēs intervijas laikā. Turklāt, intervijas laikā teikto var viegli pārbaudīt un redzēt, vai kandidāts ir godīgs vai tomēr nē. Ņemiet vērā, ka mūsu ķermeņa valoda daudz ko pasaka priekšā, kā arī darba devējam ir vienmēr iespēja uzzināt atsauksmes no iepriekšējiem darba devējiem, skolām utt.
9. Esi gatavs runāt par saviem dzīves sasniegumiem. Tiem nav jābūt valsts mēroga atzītiem, bet gan tādiem, par ko jums pašam ir lepnums.
10. Esi gatavs, ka intervijas laikā varat tikt lūgts risināt kādu reālu, praktisku situāciju, kur jābūt gatavam atbildēt/rīkoties nekavējoties. Tas parādīs jūsu spēju ātri domāt un reaģēt, kā arī stresa noturību.

Zinot to visu, jums ir iespēja sagatavoties darba intervijai un lielāka iespēja iegūt kāroto vakanci!

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment