Katrā piektajā ģimenē veļu mazgā gan vīrietis, gan sieviete

Visbiežāk Latvijas ģimenēs veļu mazgā sievietes, turklāt vairākas reizes nedēļā, tikko ir iekrājušies netīrie apģērba gabali. Nereti pirms apģērba likšanas veļas mašīnā dāmas iepazīstas ar apģērba mazgāšanas instrukciju, drēbes šķiro pēc krāsām, taču pēc mazgāšanas gludina vien atsevišķus apģērba gabalus. Savukārt veļas mašīnu izvēlas pēc tās energoefektivitātes un ietilpības, secināts Samsung un portāla mammamuntetiem.lv veiktajā aptaujā par veļas mazgāšanas paradumiem Latvijas ģimenēs.

Vairumā jeb 74% Latvijas ģimeņu veļas mazgāšana ietilpst sieviešu pienākumos, tomēr 3% mājsaimniecību šis pienākums pilnībā tiek uzticēts vīrietim. Savukārt teju katrā piektajā jeb 17% ģimeņu iedibināta īpaša kārtība, un veļu mazgā tas, kurš pirmais pamanījis netīros apģērbus. Lai arī 57% ģimeņu netīrais apģērbs tiek mazgāts vairākas reizes nedēļā, katrā piektajā mājsaimniecībā “veļas diena” ir vien reizi nedēļā – visbiežāk sestdienās. Turpretim 10% ģimeņu veļas mašīna tiek darbināta un netīrais apģērbs mazgāts katru dienu.

Energoefektivitāte un līdz minimumam samazināts elektrības, kā arī ūdens patēriņš, iespēja veļu kvalitatīvi izmazgāt 60 minūšu laikā, dažādi mazgāšanas rēžīmi un biežāk lietoto funkciju ieprogrammēšana – šīs ir tikai dažas no būtiskākajām veļas mašīnas priekšrocībām, kuras Latvijas ģimenes novērtējušas visaugstāk. Katram piektajam respondentam būtisks kritērijas veļas mašīnas izvēlē ir elektroenerģijas ekonomija, 15% pievērš uzmanību veļas mašīnas ietilpībai, savukārt 13% nozīmīgs ir ūdens patēriņš.

TAGS: , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment