Katra trešā ģimene brīvdienas pavada kopīgi sportojot

Rūpējoties par savu bērnu veselības stāvokli, teju puse jeb 49% vecāku visā Latvijā bērnu fizisko aktivitāšu attīstībā novērtē kopīgas sportošanas nozīmi – 15% ģimeņu regulāri vairākas reizes nedēļā sporto, savukārt 34% ar kopīgām fiziskām aktivitātēm nodarbojas brīvdienās. Visbiežāk kopīgs laiks tiek pavadīts pastaigājoties svaigā gaisā, braucot ar velosipēdu, skrituļslidām, dodoties pārgājienos vai spēlējot sporta spēles brīvā dabā – futbolu, basketbolu, secināts Rimi un portāla mammamuntetiem.lv aptaujā par bērnu sportošanas paradumiem Latvijas ģimenēs.

Līdz ar kopīgām fiziskām aktivitātēm ģimenē, kā arī bērnu dārzā vai skolā, katra otrā ģimene savas atvases nodarbina arī dažādos interešu pulciņos. Ceturtā daļa jeb 25% ģimeņu bērnu apmeklē dejošanas pulciņus, 13% ģimenēs atvases nodarbojas ar peldēšanu, 10% – ar vieglatlētiku, bet 8% ģimeņu bērni trenējas futbolā vai basketbolā.

Tomēr daļa vecāku norādījuši, ka bērnu iesaistīšana interešu pulciņos vai treniņos nebūt nav viegla. 32% vecāku norādījuši, ka vislielākās problēmas sagādā viņu aizņemtība darbā un laika trūkums bērna aizvešanai uz nodarbībām, katra trešā ģimene uzskata, ka samaksa par pulciņiem ir pārāk augsta, bet 12% atzīst, ka aktivitāšu piedāvājums ir nepietiekams.

Vecāki ir pārliecināti, ka bērnu veselība un fiziskā aktivitāte iet roku rokā ar sabalansētām maltītēm. Lielākā daļa jeb 55% ģimeņu norādījuši, ka noteicošā loma bērna ēšanas paradumu veidošanā ir gan ģimenei, gan izglītības iestādei. Turpretim 40% ģimeņu ir pārliecināti, ka tieši vecāku atbildība ir bērnos ieaudzināt izpratni par veselīgu uzturu.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment