Katru dienu ar Rimi sarūpēto maltīti tiek pabaroti vairāk nekā 1600 dzīvnieku visā Latvijā

 

Pārtiku ar beigušos derīguma termiņu Rimi regulāri ziedo 30 dzīvnieku organizācijām.

Rimi un Supernetto veikalu sarūpēto pārtiku – maizi, miltu un graudaugu izstrādājumus,augļus, dārzeņus un citus produktus – regulāri saņem aptuveni 30 organizācijas visā Latvijā, tostarp dzīvnieku patversmes, zemnieku saimniecības, mežsaimniecības, kāarī Rīgas cirka un Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieki. Dzīvnieku ēdināšanai tiek ziedota neiztirgotā pārtika, kam beidzies derīguma termiņš un kas cilvēku uzturā vairs nav lietojama.

Rimi Latvia regulāri lielu uzmanību pievērš ikdienas preču plūsmas plānošanai un pareizas pārtikas preču aprites nodrošināšanai. Īpaši būtiska ir tādu produktu pareiza piegādes un tirdzniecības plānošana, kam ir īss derīguma termiņš. Tas tādēļ, lai iespējami maz būtu pārtikas, kas netiek iztirgota derīguma termiņa ietvaros un tādēļ jāutilizē. Tomēr, tā kā pārtikas tirdzniecībā pilnīgi bez atlikumiem darboties nav iespējams, uzņēmums ir radis veiksmīgu pielietojumu lielai daļai no tirdzniecībā vairs nederīgajiem produktiem. Kā atzīst kāds Rimi sadarbības partneris: „Kas vienam lieks, tas otram –vēderprieks”.

Rimi ziedotā pārtika sastāda no 30 līdz pat 80% no aprūpēto dzīvnieku ēdienkartes. Savukārt Rimi atbalsts īpaši svarīgs ir tieši tām dzīvnieku organizācijām, kam šī pārtika ir teju vienīgais iztikas avots, piemēram, dažām dzīvnieku patversmēm.

“Sadarbību, kas nu jau pāraugusi ciešā draudzībā, ar dažādām dzīvnieku organizācijām īstenojam vairāk nekā četru gadu garumā. Šajā laikā daudziem Rimi un Supernetto veikaliem ir uzradies savs četrkājaino draugu pulciņš – savs sadarbības partneris, par ko rūpēties. Neiztirgotā pārtika, kam ir beidzies derīguma termiņš, bet kas joprojām ir derīga lietošanai dzīvnieku maltītei, no veikalu plauktiem ik dienu tiek nodota gādīgās rokās, lai pabarotu ne tikai Rīgas cirka un Rīgas Zooloģiskā dārza iemītniekus, bet arī 450 kaķus un suņus, 300 meža zvērus, vairāk nekā 600 mājlopu un 200 mājputnu visā Latvijā”, stāsta SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vecākā speciāliste Dace Valnere.

Šobrīd Rimi un Supernetto veikali sadarbojas un ar pārtiku nodrošina 12 zemnieku saimniecības,kas audzē zirgus un mājlopu ganāmpulkus, 9 dzīvnieku patversmes, kurās mīt kaķi un suņi, 9 meža apsaimniekotājus, kas uztur barotavas vairāk nekā 300 meža dzīvniekiem, tādējādi rūpējoties par vietējo zemnieku lauku un dārzu drošību. Rimi un Supernetto sarūpēto maltīti ik dienu saņem dzīvnieku organizācijas no 16 pilsētām visā Latvijā. Vislielākais atbalsts tiek sniegts Rīgā un tās apkārtnē esošajām dzīvnieku organizācijām. Savukārt Kurzemē Rimi sadarbojas ar dažādām organizācijām no Kuldīgas, Saldus, Tukuma, Ventspils un Liepājas, bet Zemgalē – no Aizkraukles, Dobeles, Jēkabpils un Jelgavas.

„Rimi veikala sagādātās maltītes mums ir kā dzīvības ūdens. Tieši šīs ziedotās pārtikas dēļ mēs ikmēnesi varam pabarot aptuveni 30 suņus un 30 kaķus, kas citkārt nebūtu iespējams. Tādējādi uz laiku pajumti varam nodrošināt daudz vairāk pamestajiem dzīvniekiem, parūpējoties par tiem un pabarojotar sātīgāku un pilnvērtīgāku uzturu,” stāsta Tukuma dzīvnieku patversmes Oposums pārstāvis Dzintars Rupeiks.

Iespēju robežās Rimi ir gatavi sniegt atbalstu arī citiem dzīvnieku aprūpētājiem visā Latvijā, īpaši Latgalē (Daugavpils, Rēzekne, Gulbene, Balvi), kur pašlaik sadarbības partneru vēl nav. Ar priekšlikumu par atbalsta nepieciešamību un sadarbības veidošanu dažādu dzīvnieku organizāciju pārstāvji ir aicināti vērsties Rimi, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000180, vai rakstot e-pastu uz adresi: info.lv@rimibaltic.com.

 

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment