Labklājības ministre atklāj Daugavpils Glābējsilīti

Labklājības ministre Ilona Jurševska piektdien, 28.janvārī, plkst.12.00 Daugavpils Glābējsilītes atklāšanas pasākumā sveica Daugavpili kā trešo Latvijas lielpilsētu, kura atvērusi dzīvības logu.

„Par dzīvības logu viduslaikos dēvēja vietu, kur nelaimē nonākušās māmiņas, varēja atstāt savu bērnu, dodot iespēju mazajai dzīvībai – turpināt dzīvi,” Glābējsilītes atklāšanā pauda Jurševska.

„Šis mirklis ir emocionāls ikvienam, arī Daugavpils slimnīcas dzemdību nama ārstiem un personālam, ņemot vērā Glābējsilītes sarežģīto emocionālo fonu. Mēs varam tikai nojaust, kādi apstākļi sievieti vai abus jaunos vecākus, piespiež atteikties no jaundzimušā. Taču atcerēsimies, ka bērnam tā ir iespēja – Glābējsilīte – tā ir vieta bērna dzīvībai – tas ir jaunas dzīves šūpulis. Un tas ir pats svarīgākais,” atzīst labklājības ministre Ilona Jurševska.

Vienlaikus ministre izsaka cerību, ka citas pašvaldības sekos Rīgas, Liepājas un tagad arī Daugavpils pozitīvajam piemēram.

Latvijā jau 20. gadsimtā sākumā Bērnu klīniskās universitātes teritorijā bija vieta, kur atstāt bērnu, gluži kā senos laikos pie baznīcas vai patversmes. Savukārt pirmo Glābējsilīti pēc gadsimta pārtraukuma 2009. gada 8. septembrī atklāja arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā – Intensīvās terapijas nodaļā. Toreiz vēl Glābējsilītei nebija izdomāts nosaukums un to dēvēja par Baby Box – vārdā, kuru lieto visā pasaulē.

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment