Latvijas sievietes 8.martā vēlētos saņemt ziedus no Ģirta Ķestera un Džordža Klūnija

Kā liecina lielveikalu tīkla „Maxima” veiktās aptaujas rezultāti, 41% aptaujāto Latvijas daiļā dzimuma pārstāvju vislabprātāk Sieviešu dienā saņemtu ziedus no pašmāju aktiera Ģirta Ķestera, bet 39% – no pasaulē iekārojamākā vecpuiša Džordža Klūnija. Kā ziedi, kas vislabāk piestāvētu mūsu sievietēm, visbiežāk tiek nosauktas rozes un tulpes. Kopumā lielākā daļa respondentu (68%) 8.martu uzskata par svētkiem un tos svin.

Atklājot savas slēptākās vēlmes, Latvijas sievietes aptaujā norādījušas, ka 8.martā vislabprātāk saņemtu ziedus ne tikai no Latvijā populārā aktiera Ģirta Ķestera (41%), bet arī daudzu pasaules sieviešu elka Džordža Klūnija (39%), pašmāju dziedātāja Laura Reinika (33%) un populārā Holivudas aktiera Breda Pita (29%).

No Latvijas Nacionālās operas direktora Andreja Žagara ziedus labprāt saņemtu katra ceturtā aptaujātā. Šajā pašmāju sieviešu īpašajā vēlmju sarakstā iekļuvis arī Nils Ušakovs, Vestards Šimkus, Renārs Kaupers, Raimonds Pauls, Gustavo, Čaks Noriss, kā arī Leonardo di Kaprio un par viņa līdzinieku dēvētais Rihards Lepers.

Teju katrs piektais aptaujas dalībnieks uzskata, ka Latvijas daiļā dzimuma pārstāvēm šajos sievišķības svētkos vislabāk piestāv rozes (22%) un tulpes (21%). 13% aptaujāto šķiet, ka dāmām vislabāk piestāv frēzijas, bet gandrīz katrs desmitais (8%) respondents uzskata, ka Sieviešu dienā dāmas vislabāk sveikt ar lilijām.

Papildus sveikšanai ar ziediem vairāk nekā puse jeb 53% aptaujāto sieviešu priecātos arī par īpašu un negaidītu pārsteigumu, un 47% iepriecinātu romantiskas vakariņas. Teju trešdaļu (29%) aptaujāto sieviešu 8.martā pārsteigtu dāvanā saņemts ceļojums, bet 21% uzskata, ka vispiemērotākā dāvana šajos svētkos būtu SPA apmeklējums. Savukārt uz svētku galda teju puse (48%) aptaujāto vēlētos redzēt kādu no „Meistara markas” tortēm, bet 34% – smalkmaizītes un kūciņas. Par atbilstošām Sieviešu dienas vakariņām aptaujātie Latvijas iedzīvotāji atzinuši arī dažādus salātus, suši, jūras veltes un augļus.

62% aptaujas dalībnieku atklājuši, ka 8.martā vienmēr apsveic sievietes. Sieviešu dienu nesvin 4% aptaujas dalībnieku, jo uzskata, ka sievietēm svētkus var sagādāt ik dienu, ja vien ir tāda vēlēšanās. Tajā pašā laikā 1% respondentu norādījuši, ka šo dienu īpaši neatzīmē, jo neuzskata to par īstu svētku dienu.

Jautātas par saņemtajiem apsveikumiem Sieviešu dienā, 85% aptaujāto sieviešu atklājušas, ka Sieviešu dienā tos saņem, 14% – ka dažkārt saņem, savukārt ziedus un dāvanas šajos svētkos nav saņēmušas 1% aptaujāto.

„Diemžēl jāsaka, ka ikdienas steigā allaž darbos aizņemtie vīrieši nereti mēdz nepamanīt izpalīdzīgo kolēģi, kura sēž blakus telpā, kaimiņieni, kura pieskata mājokli, vai sētnieci pagalmā, tādēļ vismaz vienu reizi gadā aicinu vīriešus pamanīt un apsveikt sev apkārt esošās dāmas – prieks taču rada prieku! Drūmā darba dienā nav nekā jaukāka par smaidīgu un priecīgu kolēģi, tādēļ arī mēs ar ziediem šogad svētkos apsveiksim teju 6 000 „Maxima Latvija” darbinieču,” stāsta Ivars Andiņš, „Maxima Latvija” preses sekretārs.

Tāpat aptaujā noskaidrojies, ka 65% aptaujāto uzskata Latvijas sievietes par skaistākām salīdzinājumā ar citu valstu sievietēm, 45% respondentu domā, ka mūsu sievietes ir sievišķīgākas, 35% atzinuši Latvijas iedzīvotājas par čaklākām, savukārt 28% – par gādīgākām nekā sievietes citviet pasaulē. Latvijas sieviešu labāko īpašību vidū minēts arī radošums (26%), mīļums (25%), prāta spējas (24%), savukārt 18% aptaujāto mūsu dāmas uzskata par stilīgām un romantiskām. Kā zināms, ceļš uz vīrieša sirdi ved caur vīrieša vēderu, iespējams, tādēļ 16% respondentu par pozitīvāko latviešu sieviešu īpašību atzinuši tieši iemaņas kulinārijā.

TAGS: , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment