Latvijas sievietes ģimenē un darbavietā nesaņem pietiekami daudz uzmanības

Tuvojoties visu mīlētāju dienai, divas trešdaļas jeb 63% Latvijas sieviešu atzīst, ka komplimentus uzskata par absolūtu nepieciešamību, vienlaikus dažādus uzmanības apliecinājumus ikdienā saņem vien trešdaļa sieviešu, – liecina mobilo sakaru operatora Amigo veiktā aptauja. Gada romantiskākajā laikā papildus uzmanību sievietes visvairāk sagaida no savām otrajām pusītēm un darba kolēģiem.

Aptaujātie Latvijas vīrieši komplimentu izteikšanā ir samērā pasīvi – tikai 32% stiprā dzimuma pārstāvju ikdienā velta labus vārdus apkārtējiem un zīmīgi, ka tikpat daudz ir to sieviešu, kuras ikdienā dzird pozitīvas atsauksmes par sevi. Parasti daiļā dzimuma pārstāves tiek iepriecinātas ar uzslavām par savu ārējo izskatu un kulinārajām prasmēm, kamēr vīrieši saņem vairāk atzinības par profesionālajām iemaņām un humora izjūtu. Tomēr 59% sieviešu norāda, ka labprāt saņemtu uzmanības apliecinājumus daudz biežāk.

„Vīrieši piekrīt, ka vēlētos dāmas ar labiem vārdiem iepriecināt biežāk, bet vienlaikus ceturtdaļa atzīst, ka neprot izteikt komplimentus. Visticamāk, viņus attur bailes izdarīt kaut ko greizi, bet mīļu uzmanības apliecinājumu sievietēm taču nekad nevar būt par daudz. Nav svarīgi kur mēs tos sakām – mājās, darbavietā vai uz ielas – atrast jaukus un iedvesmojošus vārdus var jebkurā situācijā. Februāris, protams, ir laiks, kad lielākā daļa cilvēku sarosās, lai pateiktu, ko sirsnīgu vai sarūpētu romantisku pārsteigumu, tomēr šīm lietām vajadzētu pievērst vērību arī ikdienā. Tas neprasa lielu piepūli, taču noteikti padarīs ikviena dienu priecīgāku un attiecības ar tuvajiem cilvēkiem laimīgākas,” norāda Amigo vadītājs Artūrs Freimanis.

Aptauja apliecina, ka lielākais vairums jeb 58% sieviešu alkst dzirdēt labos vārdus tieši no savas otrās pusītes. Gandrīz tikpat nozīmīgas sievietēm ir arī uzslavas savā darbavietā, bet tikai pēc tam viņas vēlas saņemt atzinību no saviem bērniem un draugu lokā.

Par daiļā dzimuma iepriecināšanu visaktīvāk jādomā vidzemniekiem un zemgaliešiem, šajos reģionos tikai piektdaļa aptaujāto norāda, ka ikdienā dzird uzslavas un komplimentus no apkārtējiem. Bet vissirsnīgākie cilvēki mīt Rīgā, Kurzemē un Latgalē, kur līdzcilvēkus ar atzinīgu vārdu regulāri novērtē gandrīz katrs otrais.

TAGS: , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment