Mālpils novada cietušajām ģimenēm iedzīvotāji saziedo četrus mikroautobusus ar sadzīves lietām un mēbelēm

Ziedošanas talkas, kurās 25. un 27.oktobrī pie diviem „Maxima XXX” lielveikaliem Rīgā tika vākts atbalsts Mālpils novadā sagruvušās mājas cietušajiem iedzīvotājiem, guvušas necerēti lielu ziedotāju atsaucību. Cilvēki, stāvot rindās pie mikroautobusiem, steidza ziedot dažādas sadzīves lietas, kuras tika vestas ne tikai no daudzām Rīgas vietām, bet arī no Pierīgas, tādējādi kopumā piepildot četrus „Paēdušai Latvijai” mikroautobusus.

Patlaban daži no nelaimē cietušajiem atgriežas daļēji sagruvušajā namā, tomēr citi vēl mitinās pie paziņām vai Mālpils profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcā, vēl tikai meklējot sev un savai ģimenei jaunu mitekli, kuru saukt par mājām. Tādēļ šīm ģimenēm patlaban ļoti noderēs ziemas apģērbi un apavi, kuri akcijas laikā saziedoti ļoti kuplā daudzumā. Tāpat iedzīvotāji nelaimē cietušajām ģimenēm ziedoja arī dažādas virtuves lietas un citus piederumus – šķīvjus, katlus, pannas, arī citiem darbiem nepieciešamo. Ziedošanas akcijā iedzīvotāji Mālpils novada Upmalās cietušajām ģimenēm saziedoja segas, spilvenus un gultas veļu, kā arī dažādas lustras, tāpat neaizmirstot par sadzīves elektrotehniku.

„Visas „Paēdušai Latvijai” komandas vārdā es vēlos teikt lielu paldies visiem ziedotājiem un lielu atzinību arī tiem, kuri, kaut arī paši nespēja savu iecerēto ziedojumu nogādāt uz mobilo glābšanas punktu, tomēr aicināja mūs tam ierasties pakaļ. Apbraukājot daudzo ziedotāju mājas, mūsu mikroautobusi tika piepildīti ar visdažādākajām mēbelēm – skapjiem, dīvāniem un klubkrēsliem. Tika ziedota arī elektriskā plīts,” atzīst „Latvijas Samariešu apvienības” projektu vadītājs Mārtiņš Etkins.

Atgādinām, ka naktī uz 16.oktobri, iespējams, gāzes eksplozijas dēļ Mālpils novada Upmalās sagruva daļa no trīsstāvu ķieģeļu mājas, izpostot sešus no 18 ēkā esošajiem dzīvokļiem. Notikusī nelaime prasīja sešu cilvēku dzīvības. Septiņi iedzīvotāji, tajā skaitā arī bērni, ar dažādām traumām tika nogādāti slimnīcā.

 

TAGS: , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment