No kā rodas pinnes un kā ar tām cīnīties


Piņņu cēloņi var būt ļoti dažādi. Tā var būt iedzimtība, hormonu ietekme, pastiprināta ādas tauku izdalīšanās vai nepareiza gremošanas orgānu darbība. Lielāko tiesu no pinnēm cieš jaunieši vecumā līdz 25 gadiem.

Ādas tauki uzkrājas tauku dziedzeru izvadkanālos, kontaktā ar gaisu tie sacietē, klūst tumšāki un pārvēršas par melnu punktiņu. Ja izvadkanāla noslēgšanās netiek pārvarēta, iekaisušajā vietā veidojas balts, caurspīdīgs punktiņš. Trūdošie tauki ir laba vide mikrobiem, tāpēc notiek dziedzeru inficēšanās un sastrutošana, parādās apsarkuši mezgliņi, kuru vidū veidojas dzeltens strutu perēklis.

Dažreiz pinnes palielinās un izveido prāvus sastrutojumus, kas pēc izspiešanas sadzīstot atstāj mazas rētiņas. Visbiežāk rētas paliek tad, ja pinnes nav ārstētas vai ir ārstētas nepareizi. Individuālo ārstēšanas metodi var ieteikt tikai ārsts.

Pinnes liecina par tauku dziedzeru spēcīgu darbību. Pusaudžu vecumā pinnes kļūst par nopietnu estētisku problēmu. Līdz divdesmit piecu gadu vecumam šo problēmu var uzskatīt par normālu, bet, ja pinnes noklāj visu seju un veido iekaisumus, noteikti jādodas pie ārsta. Sievietēm pinnes uz sejas var uzmesties īpaši pirms mēnešreizēm. Ja pinnes nepārtraukti rodas vienā konkrētā vietā, tas var liecināt par tauku dziedzeru iekaisumu vai kādām saslimšanām organismā. Ja pinnes (pumpas) pēc trīsdesmit gadu vecuma joprojām ir, visbiežāk tas ir saistīts ar iekaisumu kuņģa zarnu traktā un mutes dobumā vai hormonālo disfunkciju.

Visbiežāk pinnes (pumpas) rodas uz pieres, deguna, zoda, gar matu kontūrlīniju, dekoltē rajonā un muguras plecu daļā. Tās ir vietas, kur visvairāk ādas tauku dziedzerīšu un tie ir vislielākie.

Piņņu esamību neiespaido tas, vai katru dienu no rīta un vakarā notīrāt sejas ādu ar pieniņu un tonizējat to ar losjonu vai toniku. Tikpat labi der seju dažreiz mazgāt tikai ar tīru ūdeni, ja vien nelietojat ūdensnoturīgo kosmētiku un tonālo krēmu. Dažreiz pārmērīgas sejas ādas attīrīšanas rezultātā, īpaši, ja lieto ziepes vai skrubjus, tās stāvoklis var pasliktināties, tāpēc ir labi izvēlēties sejas ādai piemērotus kopšanas līdzekļus.

Ieteicams ir ievērot pareizu dienas režīmu un higiēnu, nelietot uzturā pikantus ēdienus. Uzturā jālieto pēc iespējas vairāk augļu un dārzeņu. Jāēd regulāri, nav pareizi ēst tikai vienu reizi dienā.

Būtu vēlams pietiekošs laiks miegam, pastaigas svaigā gaisā, sports un vingrošana.

Seja katru dienu no rīta un vakarā jāmazgā ar siltu ūdeni un speciālu sejas mazgāšanas līdzekli.

Pumpu veidošanos var veicināt ciešs raupjš apģērbs un rotaslietas, kas saskarē ar ādu veicina svīšanu un rada kairinājumu. Piņņu veidošanos var radīt arī vienveidīgs ēdiens, liels daudzums saldumu un gāzēti dzērieni uzturā. Arī stress var veidot hormonālās izmaiņas organismā, kas pamudinās tauku dziedzera sekrēta pastiprinātu izdalīšanos un pūtīšu veidošanos.

Pinnes nevajadzētu pašam spiest un nepārtraukti aiztikt ar rokām, it sevišķi, ja āda nav dezinficēta, lai neizraisītu iekaisuma procesa pastiprināšanas. Sejas tīrīšanu vajadzētu uzticēt specializētam kosmetologam, jo to pareizi neiztīrot, pumpās var iekļūt baktērijas, kas var izraisīt nopietnus zemādas iekaisumus. Izspiežot pinnes redzamo virspusi, pumpas saturs izplūdīs apkārtējos audos un tā būs labvēlīga vide baktērijām. Parasti visu izspiest neizdodas un šajā vietā var veidoties iekaisums, tiks bojāta āda un rezultātā var palikt maza rētiņa.

Ja uz sejas rodas mazas, sarkanas pumpas, tās nevajadzētu spiest, lai pēc laika pumpām neveidotos balti galiņi. Sevišķi nevajadzētu aiztikt pinnes, kas izveidojušās virs lūpas.

Ja pinnes parādās regulāri un to kļūst vairāk, tad jāapmeklē speciālists, lai noskaidrotu cēloni, no kā pinnes vairojas un kā no tām atbrīvoties.

epadomi.lv

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,

0 Komentāri



You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment