Oktobra beigās atkal izdos audio žurnālu cilvēkiem ar redzes traucējumiem

Sākot ar 25. oktobri, cilvēkiem ar redzes traucējumiem atkal būs iespēja klausīties audio žurnālu. Tas bez maksas būs pieejams Ideju foruma virtuālajā bibliotēkā E-biblioteka.lv. Tāpat šonedēļ audio žurnāls nonāks visās Latvijas neredzīgo bibliotēkās un CD formātā pa pastu tiks izsūtīts gandrīz 100 tā klausītājiem. Žurnālā ieskaņoti vairāk nekā 70 raksti no dažādiem Latvijā iznākošiem drukātajiem medijiem, kuri citā veidā cilvēkiem ar redzes traucējumiem nebūtu pieejami.

„Paldies vairāk nekā trīs tūkstošiem cilvēku, kuri balsoja par audio žurnāla iznākšanu portālā Labiedarbi.lv. Cilvēkiem ar redzes traucējumiem tas ir ļoti nozīmīgi. Redzīgie pat nespēj iedomāties, cik daudz praktiska un ļoti noderīga informācija ir pieejama tikai drukātā formā, kas mums – neredzīgajiem attiecīgi nav aizsniedzama vispār,” uzsver Kristīne Lapuha, audio žurnāla  regulāra klausītāja.

Naudas trūkuma dēļ audio žurnāls pirms gada pārstāja iznākt, taču, patiecoties sabiedrības atbalstam, ko žurnāla atjaunošanas ideja ieguva Labiedarbi.lv projektu konkursā, šomēnes tas atgriezīsies pie saviem klausītājiem, un turpmākos 3 mēnešus iznāks ar SMScredit.lv labvēlību.

Audio žurnāls  tiek ieskaņots biedrības Ideju Forums skaņu ierakstu studijā. Oktobra numuru ierunājuši Una Jansone, Edgars Barbaks, Olga Galjamova un Aleksejs Laptevs. Šomēnes ikviens neredzīgais varēs klausīties rakstus no 15 preses izdevumiem: UNA, Dārza Pasaule, Sporta Avīze, Praktiskais Latvietis, IR, Rīgas Laiks, Vides Vēstis, Leģendas, Mūsmājas, Ilustrētā Zinātne, Ilustrētā Pasaules Vēsture, Veselība, National Geographic RU, Forbes RU un Forbes Women Ru. Informācija būs pieejama gan krievu, gan latviešu valodā.

Audio žurnālu ar saturu atbalsta lielākās Latvijas izdevniecības: Dienas Žurnāli, SIA Mediju Nams, AS Latvijas Avīze, SIA Rīgas Laiks, AS Cits Medijs un Biedrība Vides Vārds. Tāpat biedrība Ideju Forums izsaka pateicību Krievijas izdevniecībām Аксель Шпрингер Раша un Имедиа.

Jau ziņots, ka šobrīd Latvijā dzīvo vairāk nekā 7 000 cilvēku ar redzes traucējumiem. Tā ir sabiedrības daļa, kas nespēj uztvert informāciju, ja tā nav audio formātā vai braila rakstā. Pirms diviem gadiem tika uzsākta atbalsta programma neredzīgiem cilvēkiem „DIA:logs”, kuras ietvaros veselu gadu iznāca audio žurnāls, palīdzot neredzīgajiem ikvienu padarīt krāsaināku. Līdzekļu trūkuma dēļ pēc gada šī programma tika pārtraukta, ļoti sarūgtinot audio žurnāla pastāvīgos klausītājus, kuriem tas bija nozīmīgs informācijas avots.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment