Orhidejas un tilandsijas Dabas muzejā

Foto – Lolita Afanasjeva LDM

Foto – Lolita Afanasjeva LDM

 

No 24. līdz 28. aprīlim Latvijas Dabas muzejā izstādē, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju, būs apskatāmas gan krāšņās un daudzveidīgās orhidejas, gan arī neparastās tilandsijas.

Orhidejas ir vienas no visaugstāk attīstītajām un daudzveidīgākajām ziedaugu grupām, to forma, krāsa un smarža nereti pārsteidz pat pieredzējušus audzētājus. Orhidejām ir ilgs attīstības cikls, dažas retākās no tām līdz ziedēšanai aug pat 20 gadus. Pasaulē ir aptuveni 35 tūkstoši šo krāšņo ziedu sugu, no kurām Latvijā savvaļā sastopamas 32, lielākā daļa no tām ir aizsargājamas.

Izstādē Dabas muzejā apmeklētājiem būs iespēja aplūkot plašu tropisko orhideju un to hibrīdu daudzveidību, tāpat pirmo reizi būs izstādīta arī liela neparasto tilandsiju kolekcija. Visi aplūkojamie augi ir no Latvijas orhideju un tilandsiju audzētāju privātajām kolekcijām, to šarmu izcels praktiskie Raunas Lauktehnikas metāla dekoratīvie izstrādājumi mājai un dārzam.

Šogad izstādē piedalīsies pasaulē pazīstamais Peru orhideju pētnieks un entuziasts, audzētavas ‘’Peruflora’’ pārstāvis Manolo Victor Arias, un Egidiuss Pranaitis no Lietuvas. Izstādes laikā interesenti varēs saņemt speciālistu padomus par eksotisko augu kopšanu un audzēšanu mājas apstākļos, tāpat arī no plaša piedāvājuma klāsta varēs iegādāties orhidejas, tilandsijas, dažādus substrātus to stādīšanai un daudz ko citu. Savs tirdzniecības stends būs arī profesionālo augu kopšanas līdzekļu ražotājam „Orchid Care” no Lietuvas.

Apmeklētājus aicinām apmeklēt izglītojošos pasākumus izstādes laikā:
• Piektdien, 26. aprīlī plkst. 13:00 lekcija ‘’Tillandsiju ģints’’, vadīs Lolita Afanasjeva;
• Sestdien, 27. aprīlī plkst.17:15 lekcija „Peru endēmiskās orhidejas, to augšanas apstākļi dabiskajos izplatības areālos”, vadīs Manolo Victor Arias;
• Svētdien, 28. aprīlī plkst. 12:oo meistarklase orhideju stādīšanā uz bloka un sfagnu sūnu uzkalniņiem un augu pārstādīšana;
• Svētdien, 28. aprīlī plkst. 14:oo lekcija ‘’Cattleya ģints orhidejas – LOEADA gada augs 2013’’, vadīs Antra Krauze.

Izstādes tapšanā sakām paldies LU Botāniskajam dārzam, uzņēmumiem „Raunas Lauktehnika” un „Orchid Care” (Lietuva).

Izstādes atklāšana 24. aprīlī plkst. 12:00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.
Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

TAGS: , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment