Pārsteigumi 11. starptautiskajā baleta festivālā Baleta Zvaigznes Jūrmalā

Festivāls būs! Būs arī zvaigznes, izņemot Svetlanu Zaharovu.
Kāpēc 11. starptautiskajā baleta festivālā Baleta Zvaigznes Jūrmalā nepiedalīsies Krievijas primabalerīna Svetlana Zaharova?
- Ilgi gaidītā primabalerīna Svetlana Zaharova atcēlusi virkni koncertu, tai skaitā arī dalību festivālā  Baleta Zvaigznes Jūrmalā, kas notiks  Dzintaru koncertzālē  12. augustā pl. 19:30.
Šis gads bija tas laimīgais brīdis, kad Svetlana Zaharova apstiprināja savu dalību festivālā un gatavojās sniegt neaizmirstamu vakaru skatītājiem Dzintaru koncertzālē.
Visiem par apbēdinājumu, dzīve ieviesusi korekcijas Svetlanas Zaharovas dzīvē un viņas veselības stāvokļa dēļ ir atcelti visi iepriekš plānotie Lielā Teātra koncerti un tūres nākamajiem trim mēnešiem. Tai skaitā, ir atcelta arī viņas dalība festivālā Baleta Zvaigznes Jūrmalā, bet Svetlana Zaharova sola festivāla skatītājiem lieliskus priekšnesumus tālākā nākotnē.

Jaunas baleta zvaigznes festivāla programmā.
Toties festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis ir sarūpējis Baleta Zvaigznes Jūrmalā apmeklētājiem jaunus un patīkamus pārsteigumus – 12. augustā Jūrmalā ieradīsies vēl trīs mūsdienu izcilākās baleta zvaigznes!
Tās būs Londonas Koventgārdenas Karaliskā baleta zvaigzne – spāniete Icjara Mendisabala (Itziar Mendizabal), Leipcigas baleta zvaigzne – francūzis Žans Sebastjēns Kolo (Jean- Sebastien Colau) un Krievijas akadēmiskā Lielā Teātra primabalerīna – Marianna Rižkina (Marianna Ryzhkina).
Festivālu kā krāšņu vasaras ziedu buķeti veidos arī pārējie dalībnieki – ne mazāk izcilas baleta zvaigznes, tādas kā Krievijas akadēmiskā Lielā teātra solists Andrejs Merkurjevs, Monte Karlo baleta solisti – zviedriete Natālija Nordkvista (Nathalie Nordquist) un beļģis Jeroens Verbrugens (Jeroen Verbruggen); Tulūzas Baleta Du Capitole solisti – brazīliete Žuljana Bastosa (Juliana Bastos) un kazahs Kazbeks Ahmedjarovs (Kazbek Akhmedyarov). Kā arī Latvijas Nacionālās baleta solisti Elza Leimane un Raimonds Martinovs,  Juka Mijake un Arturs Sokolovs, un Latvijas Nacionālās baleta kordebalets.

Vēl tikai atgādināsim, ka šis būs vienpadsmitais gads, kopš augusta mēnesī uz Dzintaru koncertzāles skatuves norisināsies festivāls Baleta Zvaigznes Jūrmalā. Tā ilggadējais vadītājs un dvēsele ir Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis. Pateicoties viņa aizrautībai un mīlestībai uz baleta mākslu festivāls ir audzis un pilnveidojies; Jūrmalā ik gadu baleta cienītāji ir varējuši novērtēt dažādu horeogrāfu rokrakstus un priecāties par izcilām baleta zvaigznēm no visas pasaules, kā arī festivāls ir iespēja topošajiem baleta māksliniekiem vērot un, pie iespējas, dalīties starptautiski atzītu meistaru profesionālajā pieredzē.

Laikā, kad Latvijas Nacionālais balets devies baudīt vasaru un Operas namā izrādes nenotiek, īsteni baleta cienītāji jau zina – jāplāno brauciens uz Dzintaru koncertzāli, apmeklēt festivālu Baleta Zvaigznes Jūrmalā.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment