Patērētāju informēšanai birojs “Dabīgs Produkts” izvirza stingrus kvalitātes kritērijus

Pēdēja laikā sabiedrību satricinājusi ziņa par dabīgu, bet tajā pašā laikā cilvēka organismam kaitīgu vielu klātbūtni atsevišķos Latvijā nopērkamos pārtikas produktos. Lai informētu patērētājus un dotu iespēju uzturā lietot tikai veselīgu un dabisku pārtiku, birojs “Dabīgs Produkts” dara zināmu, ka jau iepriekš ir uzsācis darbu pie preču zīmes iegūšanas kritēriju papildināšanas.

Šobrīd cilvēki arvien aktīvāk rūpējas par savu veselību un seko līdz pārtikas kvalitātei. Pētot produktu etiķetes, patērētājs nereti saskaras ar zinātniskiem terminiem, ar kuriem tiek apzīmētas dažādas pārtikas piedevas un citas produktā esošas vielas. Daļa no tām ir ķīmiskas izcelsmes un līdz ar to šādām vielām var būt negatīva ietekme uz cilvēka veselību. Lai arī liela daļa no pārtikas produktos pievienotajām piedevām ir dabīgas izcelsmes, nereti tehnoloģisku apsvērumu dēļ tām tiek veiktas modifikācijas. Kā piemēru varētu minēt trans-taukskābes, kas veidojas, hidrogenējot nepiesātinātās taukskābes, kas sastopamas augu valsts izcelsmes taukos jeb eļļās. Tā kā trans-taukskābes ir mākslīgā procesā veidojušās, cilvēka organisms tās neatpazīst un rezultātā nespēj pārstrādāt. Tādējādi tiek veicināta organisma ātrāka novecošanās, vēža šūnu attīstība, saslimšana ar sirds-asinsvadu slimībām, asinsvadu aizsprostošanās un kavēta imūnsistēmas darbība.

Diemžēl Eiropas Savienības likumdošana šobrīd neparedz ražotājam pienākumu par šādu taukskābju esamību obligāti norādīt uz iepakojuma, tādēļ patērētāji nereti nevar izsekot līdzi produkta sastāvam.

Lai dotu cilvēkiem garantiju par konkrētu produktu atbilstību ne vien dabiskuma, bet arī kvalitātes un veselīguma standartiem, birojs “Dabīgs Produkts” izstrādā stingrus kritērijus preču zīmes piešķiršanai. Produkti, uz kuru iepakojuma redzama preču zīmes “Dabīgs Produkts” logo, dod garantiju, ka to sastāvs ir pilnībā drošs lietošanai uzturā ikvienam – tas satur dabīgas izcelsmes vielas, kam zinātniski ir pierādīta to nekaitīgā ietekme uz cilvēka organismu.

“Kamēr likumdošana neparedz pienākumu arī par dabiskas izcelsmes produktu sastāvdaļām patērētājus obligāti informēt, cilvēki nevar būt pārliecināti, ka uzturā lietotais tiešām nenodara kaitējumu veselībai. Šobrīd par šādu norādi kalpo preču zīme “Dabīgs Produkts”. Pārtikas produkti, kuri tiek marķēti ar preču zīmes „Dabīgs produkts” logo, ir izgājuši pārbaudes un atbilst dabīguma un veselīguma principiem. Tos droši uzturā lietot var gan pieaugušie, gan bērni,” norāda biroja “Dabīgs Produkts” projektu vadītājs Mārcis Burķītis.

“Dabīgs produkts” arī turpmāk plāno strādāt pie sabiedrības informēšanas un izglītošanas, palīdzot cilvēkiem izdarīt pamatotu izvēli par labu kvalitatīvas, dabiskas un veselīgas pārtikas produktu lietošanai uzturā. Lai arī situācija ir uzlabojusies, cilvēki kļūst zinošāki, tomēr joprojām ir daudz darba, lai sakārtotu likumdošanu, kā arī informāciju par produktu izcelsmi un sastāvu padarītu cilvēkiem pieejamu un saprotamu.

TAGS: , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment