Pētīs grūtnieču ēšanas paradumus ikdienā

To, lai mazulis grūtniecības laikā mammas vēderā pienācīgi attīstītos un piedzimtu vesels, ietekmē dažādi faktori, tostarp sabalansēts un vitamīniem bagāts uzturs. Tādēļ, lai iegūtu datus par grūtnieču ikdienā patērētajiem pārtikas produktiem un dzērieniem, ēšanas ieradumiem un iespējamiem ar pārtiku saistītiem riskiem, tirdzniecības centrs „Domina Shopping” aicina topošās māmiņas būt atsaucīgām un janvāra „Gaidību 4dienu” ietvaros piedalīties pētījumā „Latvijas grūtnieču pārtikas patēriņa pētījums (2011-2012)”.

Pētījumu Latvijā īsteno Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) sadarbībā ar Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi (The European Food Safety Authority - EFSA). Pētījumā iegūtie dati sniegs arī pārskatu par Latvijas grūtnieču nodrošinājumu ar uzturvielām šajā svarīgajā sievietes un gaidāmā bērniņa dzīves posmā.

Topošās māmiņas piedalīties pētījumā aicinātas šodien, 26.janvārī no plkst. 11.00 bezmaksas semināra „Gaidību 4dienas” laikā tirdzniecības centrā „Domina Shopping”. Aptauja ir anonīma, un tajā apkopotās informācijas analīze sniegs pārtikas drošības un patērētāju aizsardzības institūcijām informatīvo pamatu identificēt un novērtēt ar pārtikas drošību saistītos riskus, tā aizsargājot patērētājus, jo īpaši grūtnieces un bērnus no dažāda veida ar pārtiku saistītiem apdraudējumiem, kā arī izvērtēt grūtnieču nodrošinājumu ar uzturvielām šajā svarīgajā mazuļa gaidību posmā.

PVD Novērtēšanas un reģistrācijas centra direktora vietniece Dace Vilcāne pētījuma nepieciešamību skaidro: „Ar katru gadu palielinoties pārtikas piedāvājumam, attīstoties jauniem pārtikas apstrādes veidiem, kā arī pieaugot vides piesārņojumam, palielinās iedzīvotāju nedrošība par pārtiku, kas tiek lietota ikdienas uzturā. Iedzīvotāju, jo īpaši tādu sabiedrības grupu kā, piemēram, grūtnieces un bērni veselību teorētiski var apdraudēt dažādas pārtikas apstrādes un vides piesārņojuma rezultātā pārtikas produktā radušās vai nonākušās kaitīgās vielas. Līdzīgi patērētāju neuzticību un piesardzību rada plaši lietotās pārtikas piedevas, aromatizētāji un ģenētiski modificētie produkti. Mūsu uzdevums ir noskaidrot, cik bieži grūtnieces saskaras ar šīm vielām, lai novērtētu situācijas nopietnību.”

Grūtnieču intervēšana dažādās Latvijas vietās turpināsies līdz pat 2012.gada aprīlim, tādēļ tās topošās māmiņas, kuras nevar apmeklēt t/c „Domina Shopping” organizēto tikšanos ar pētījuma veicējiem janvāra „Gaidību 4dienā”, taču vēlas piedalīties pētījumā, var sazināties ar PVD Novērtēšanas un reģistrācijas centru pa kontakttālruni 67027538 un noskaidrot iespējamo vietu un laiku dalībai pētījumā.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment