Projektam “Laimīgai Latvijai” pusgada laikā saziedoti vairāk nekā 100 000 latu; palīdzēts teju 200 cilvēkiem

Ziedot.lv labdarības projekts „Laimīgai Latvijai” jau vairāk nekā pusgadu ir atbalsts cilvēkiem, kurus skārusi smaga slimība vai kuri bez līdzcilvēku palīdzības nespēj atrisināt savas problēmas. Kopumā visā Latvijā no 12.marta līdz oktobrim ar ziedojumu tālruņa palīdzību, pārskaitījumiem, ziedojumu kastītēm pie „Maxima” veikalu kasēm un citiem atbalsta veidiem grūtībās nonākušajiem ir savākti 101 523 lati. Daļa ziedojumu jau ir sasnieguši savus adresātus – palīdzība sniegta 48 ģimenēm un kopumā teju 200 cilvēkiem.

Pašlaik palīdzība nelaimēs nonākušajiem ir sniegta par 44 863 latiem. Savukārt no kopējiem ziedojumiem atlikusī summa vēl ir apstrādes procesā, lai jau drīzumā sniegtu palīdzību tām ģimenēm, kurām tas visvairāk nepieciešams.

Viens no galvenajiem Ziedot.lv sadarbības partneriem „Laimīgai Latvijai” projektā ir veikalu tīkls „Maxima”, kurš kā sociāli atbildīgs uzņēmums nodrošina līdzekļu vākšanu divos veidos – ar ziedojumu kastītēm pie veikalu kasēm, kā arī oriģinālo garšvielu trauku tirdzniecību, kur pirkuma summa tiek nodota „Laimīgai Latvijai” ģimeņu atbalstam. Tāpat līdz šim saziedotā summa ir iegūta no pārskaitījumiem Ziedot.lv mājas lapā, ar ziedojumu tālruni, kā arī no garšvielu trauku tirdzniecības Ziedot.lv „Labdarības mājā”.

„Mēs izjūtam lielu gandarījumu par atbalstu, ko šī vairāk nekā pusgada laikā esam spējuši sniegt cilvēkiem, un ceram, ka tikpat pacilāti jūtas arī ikviens ziedotājs. Turklāt to visu bijis iespējams paveikt, pateicoties necerēti lielai cilvēku atsaucībai! Visi kopā esam ienesuši laimīgāku ikdienu daudzās ģimenēs – sniedzot pajumti, ēdienu, ūdeni, veselību, siltumu un daudzas citas dzīvē svarīgas lietas,” skaidro Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Veicot internetbankas pārskaitījumus portālā Ziedot.lv, savākts lielākais līdzekļu apjoms – 43 309 lati. Ziedojumu kastītēs pie „Maxima” veikalu kasēm un iegādājoties īpašos garšvielu traukus, iedzīvotāji Latvijas ģimeņu atbalstam saziedojuši 32 171 latu, bet, izmantojot labdarības projekta ziedojumu tālruni, saziedoti 26 043 lati.

Sniegtā palīdzība Rīgā un reģionos
Pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, palīdzība ģimenēm nodrošināta dažādās Latvijas vietās. Tostarp tā sniegta deviņiem smagi slimiem cilvēkiem no trūcīgām ģimenēm Strenčos, Liepājā, Kuldīgā, Skrundā, Rīgā un Kolkā, 17 gadījumos apmaksājot medikamentu iegādi par kopējo summu – 3 624 lati.

Projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros tikusi sniegta palīdzība arī bērniem invalīdiem, piemēram, trīsgadīgai meitenītei no Krāslavas, kurai ir audzējs actiņā un kurai bija nepieciešams doties ārstēties uz Šveici, tika segti ceļa izdevumi par 750 latiem. Turklāt drīzumā diviem brāļiem ratiņkrēslos tiks ierīkots kāpņu pacēlājs, lai atvieglotu viņu iekļūšanu un izkļūšanu no daudzdzīvokļu nama mitekļa.

Ziedot.lv atbalsts bijis neatsverams arī sirmgalvjiem, kuriem pēc rēķinu apmaksas neatliek līdzekļu ikdienā nepieciešamo lietu iegādei. Projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros sniegta palīdzība deviņiem sirmgalvjiem Rīgā, Garkalnē un Ērgļos, 18 gadījumos apmaksājot medikamentus, ārstniecību un rehabilitāciju, kā arī malku un santehnikas darbus par kopējo summu – 3 146 lati. Pensionāre Valentīna Garkalnē, kurai ar ziedojumu palīdzību salabots ūdensvads, dod dzīvesgudru padomu: „Nesteidzieties, neskrieniet uz priekšu tik ļoti, tā vieglāk apdomāt visu, ko darīt. Un nevajag visus vainot savās nelaimēs, nav vainīgi visi citi – mēs paši esam vainīgi, mēs pie savas dzīvītes esam vainīgāki nekā valsts.”

Arī ārkārtas situācijās, piemēram, zaudējot tuvinieku ārvalstīs, Latvijas iedzīvotāji varējuši paļauties uz projekta „Laimīgai Latvijai” atbalstu. Palīdzība sniegta 4 ģimenēm Ogrē, Jelgavā, Ventspilī un Rīgā, 18 reizes apmaksājot medikamentu iegādi un apbedīšanas izdevumus, kā arī no ārvalstīm atgādājot apbedīšanai dzimtenē divus piederīgos. Kopumā ārkārtas situācijās izlietoti 21 706 lati.

Tāpat „Laimīgā Latvija” nodrošinājusi pajumti, palīdzot pēc ugunsnelaimēm atjaunot mājokļus. Atbalsts sniegts 12 nelaimes skartām ģimenēm Rīgā, Salacgrīvā un Skrundā, kā arī Madonas un Priekuļu novadā. Kopumā palīdzība sniegta 13 gadījumos par summu – 9 754 lati.

Vairāk nekā pusgadu projekts „Laimīgā Latvija” nereti bijusi arī daudzbērnu ģimeņu vienīgā cerība. Palīdzība sniegta 12 ģimenēm Rīgā, Lielvārdē, Aizputē, Talsu novadā, Alūksnē, Kuldīgas, Siguldas un Burtnieku novadā, 16 reizes apmaksājot mājokļa remontu, dziļurbuma veikšanu, santehnikas un projektēšanas darbus, kā arī daudzus citus tehniskus darbus un ikdienai nepieciešamu lietu iegādi par kopējo summu – 5 882 lati.

Pašlaik Ziedot.lv projekta „Laimīgai Latvijai” ietvaros tiek strādāts vēl ar 13 ģimenēm, kurām plānotais palīdzības apjoms ir 18 700 latu.

 

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment