Sēņu dienas Latvijas Dabas muzejā

No 2012. gada 12. līdz 16. septembrim Latvijas Dabas muzejā būs aplūkojama ikgadējā izstāde „Sēņu dienas”, kurā ikviens interesents ir aicināts iepazīt Latvijas sēņu dažādību.

Ja meteorologu prognozes par siltu un lietainu septembri apstiprināsies, tad izstādē sagaidāma liela sēņu daudzveidība. Šī ir viena no retajām Latvijas Dabas muzeja rīkotajām izstādēm, kurā apskatāmais materiāls tiek atjaunots katru dienu, tādēļ to ir vērts apmeklēt atkārtoti. Šogad izstādē būs unikāla iespēja klātienē aplūkot arī septembra sākumā Latvijā atrasto ēdamo savvaļas trifeli.

Sēņu izstādes Latvijas Dabas muzejā notiek jau vairāk nekā 60 gadus, tajās ir aplūkojamas kā ēdamas un neēdamas, tā arī Latvijā reti sastopamas un pat aizsargājamas sēnes.

Mazajiem sēņotājiem izstādē būs iespēja mācīties pazīt sēnes pēc izskata un smaržas, trenēties to noteikšanā, pētīt dažādas sēņu daļas palielinājumā un darboties ar „Sēņu alfabētu”. Savukārt skolēnu grupas aicinām pieteikties uz nodarbībām par sēnēm gan izstādes, gan nākamās nedēļas laikā (no 13. līdz 21.septembrim).

Kaut gan sēņošana Latvijā ir tradicionāla un sēņu lietošana uzturā populāra, iesakām izstādes laikā izmantot iespēju konsultēties ar muzeja mikologiem, lai iegūtu jaunas zināšanas, pasargātu sevi un savus tuvos no saindēšanās. Speciālists vislabāk sēni var atpazīt, to aplūkojot un izpētot, tādēļ nepazīstamas sēnes, nākot uz izstādi, var ņemt līdzi. Ja tā izrādīsies izstādē neesoša sēņu suga, tad, iespējams, tā nonāks muzeja eksponātu vidū.

Atgādinām, ka nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nav ieteicams!

Izstādes atklāšana 12. septembrī plkst. 10:00 notiks muzeja 2. stāva izstāžu zālē.
Laipni aicināti Latvijas Dabas muzejā – Rīgā, K. Barona ielā 4!

Izstādes darba laiks:
T. – 10.00 – 19.00
C. – 10.00 – 19.00
P. – 10.00 – 19.00
S., Sv. – 10.00 – 17.00

TAGS: ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment