Skonto Būve pirmajā adventē iedegs Rīgas Gaiļa egli

Eglītes galotni rotājot ar vienu no spožākajiem Rīgas pilsētas simboliem – gaili, uzņēmums Skonto Būve Brīvības ielas alejā pie Ministru kabineta iedegs Rīgas Gaiļa egli. Tādejādi Skonto Būve, kas jau trešo gadu pilsētai dāvā savu Ziemassvētku eglīti,  nolēmusi iedibināt jaunu Rīgas tradīciju. Rīgas Gaiļa egli iedegs svētdien pirmajā adventē, plkst. 17:00, rīdziniekus un pilsētas viesus tā priecēs līdz pat janvāra vidum.

“Tāpat kā pirms 500 gadiem, kad uzņēmēji Rīgā dibināja Ziemassvētku koka jeb eglītes tradīciju, arī mēs šogad uzsākam jaunu paražu – egles galā ceļot gaili. Tā sakņojas tradīcija jau izsenis pilsētas augstākajos torņos likt gaiļus, tie kļuvuši par Rīgas ainavas neatņemamu sastāvdaļu,” stāsta uzņēmuma Skonto Būve valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.
Rīgas Gaiļa eglei ir īpašs stāsts, kurš aizsākās vairākus gadsimtus pirms eglītes pasludināšanas par  oficiālo Ziemassvētku simbolu. Leģenda vēsta, ka “reiz rīdzinieki staigāja apkārt drūmu skatu, lūpu kaktiņus uz leju nolaiduši un skumju, tukšu skatienu. Tad kādam ar gaišu sirdi ienāca prātā šos ļaudis modināt, augstākajās Rīgas smailēs uzslejot 5 zelta gaiļus – lai dzied trejdeviņas reizes un modina šejieniešus priekam. Četrus gaiļus uzslēja baznīcu torņos – tie nu piederēja Doma, Svētā Pētera, Jāņa un Jēkaba baznīcām. Bet piekto atstāja brīdim, kad pilsētniekiem vēlreiz vajadzēs cēlējspēku – lai mostas, lai ceļas, lai ierauga skaistumu apkārt! Pienāca šie Ziemassvētki un kāds zināja, juta – ir laiks. Likt piekto gaili krāšņākajā egles galotnē, lai nes ļaudīm atmodu. Rīga, celies, celies!“
Šis ir jau trešais gads, kad uzņēmums Skonto Būve Rīgai, tās iedzīvotājiem un viesiem kā svētku dāvanu pasniedz krāšņu Ziemassvētku egli. Šogad eglītes iedegšanai tiks izmantoti vairāki simti rotājumu, izgaismojot pilsētas centru diennakts tumšajā laikā. Tādējādi tiks turpinātas gaismas festivāla “Staro Rīga” tradīcijas, ļaujot gaismai ilgāk sildīt rīdzinieku sirdis un padarot viņu ikdienu daudz gaišāku.

TAGS: , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment