Šodien un brīvdienās risku iemigt pie auto stūres CSDD noteiks pie tirdzniecības centra „Spice Home”

Šīs nedēļas nogalē – piektdien, sestdien un svētdien, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitātes speciālistiem un biedrību „Latvijas Samariešu apvienība” turpinās veikt Vislatvijas noguruma pētījumu. Šoreiz „Miega busiņš” atradīsies pie tirdzniecības centra „Spice Home”. Ikviens interesents varēs veikt miegainības testu un novērtēt savu iemigšanas risku. Brīvprātīgus un anonīmus testus būs iespējams veikt:

- piektdien, 28.septembrī, no pulksten 17:00 līdz 20:00;
- sestdien, 29.septembrī un svētdien, 30.septembrī, no pulksten 12:00 līdz 18:00.

Interesenti noguruma pētījuma veicējus varēs atpazīt pēc īpaši noformēta „Miega busiņa” un CSDD anketētāja, kurš no brīvprātīgajiem pētījuma dalībniekiem apkopos nepieciešamo informāciju. Pats busiņš, kur notiks mērījumi, atradīsies pie tirdzniecības centra „Spice Home”.

Līdz šim CSDD pētījumā piedalījušies apmēram 500 autovadītāju. Trešdaļai no tiem tika konstatēts paaugstināts vai pat ļoti paaugstināts iemigšanas risks. „Mērījuma laikā, kas ilgst 11 minūtes, atsevišķi autovadītāji pat vairākas reizes piedzīvo tā dēvēto sekundes miegu. Tas liek secināt, ka daļa cilvēku pie stūres sēžas tik neizgulējušies vai pārguruši, ka viņu fizioloģiskais stāvoklis apdraud kā paša, tā arī citu satiksmes dalībnieku drošību”, stāsta fiziologs un pētījuma veicējs Leons Blumfelds.

Miegainības testu varēs veikt „Miega dienu” ietvaros, ko organizē tirdzniecības centrs „Spice Home” sadarbībā ar „Miega slimību centru” un „Veselības centru 4”, lai pievērstu uzmanību miega problēmām, ar ko saskaras lielākā sabiedrības daļa. „Miega dienu” laikā ikviens varēs piedalīties dažādās aktivitātēs visai ģimenei un saņemt ārstu bezmaksas konsultācijas, kam iepriekš jāpierakstās, zvanot pa tālruni 67798177 vai „Miega dienu” laikā reģistratūrā pie „Spice Home” Informācijas centra.

 

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment