Speciāliste: sievietes savai veselībai pievērš nepietiekošu uzmanību

Veselība ikvienam cilvēkam ir pats dārgākais, kas viņam ir, jo bez tās nav iespējama veiksmīga un pilnvērtīga dzīve. Tā ir jāsaudzē un par to ir jārūpējas, tomēr, ikdienas aizņemtībā un steigā, bieži vien aizmirstam pat par elementārākajām veselības pārbaudēm.

Kā atzīst veselības un skaistuma centra “Adoria” ginekoloģe Gunta Grīnberga, lai arī regulāra ginekologa izmeklējumi sievietes veselībai ir ārkārtīgi svarīgi, tomēr tieši no šīm pārbaudēm sievietes, diemžēl, nereti pat izvairās, tādējādi izraisot ļoti nopietnas veselības problēmas.

“Ārstu nevajadzētu apmeklēt tikai tad, kad ir jau sākušās kādas reālas veselības problēmas, jo tad var būt jau par vēlu, lai kaut ko saglābtu. Īpaši aktuāli tas ir attiecībā uz ginekologa apmeklēšanu, jo, kā zināms, sievietes organisms ir ļoti trausls, un veselības problēmas var parādīties pat tad, ja liekas, ka esat par sevi rūpējusies tik labi, cik vien iespējams. Ir tik ļoti daudz ārējās vides aspekti, kas no mums, sievietēm, pat nav atkarīgi, un tomēr, šie apstākļi var ietekmēt mūsu veselību ļoti nelabvēlīgi, un tieši tāpēc, lai šie nelabvēlīgie apstākļi nepārvērstos kādās patiešām nopietnās problēmās, regulāra ginekologa apmeklēšana – vismaz reizi gadā – ir ārkārtīgi svarīga,” skaidro Gunta Grīnberga.

Viena no izplatītākajām sieviešu slimībām no kuras būtu iespējams izvairīties, regulāri veicot pārbaudes, kuras var veikt bez maksas ar valsts nosūtījumu, ir dzemdes kakla vēzis. Šī slimība sievietēm rada ļoti nopietnas veselības, psiholoģiskās un sociālās problēmas un tāpat ir arī emocionālā un fiziskā stresa cēlonis. Dzemdes kakla vēzis ir paņēmis un joprojām paņem daudz sieviešu dzīvības Latvijā – ik mēnesi no šīs slimības mirst ap desmit sieviešu. Saslimstība ar dzemdes kakla vēzi pēdējo 10 gadu laikā ir pieaugusi par 20% – ik mēnesi šī slimība tiek diagnosticēta apmēram divdesmit sievietēm.

“Adoria” piedāvā ginekologa izmeklējumus un konsultācijas. Veselības un skaistuma centra ginekoloģe Gunta Grīnberga ir ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi.

Informācija sagatavota sadarbībā ar veselības un skaistuma centru “Adoria”, t. 67315000, mob. 26378620, info@adoria.lv

 

TAGS: , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment