Speciālisti: vasarā ādas stāvokļa pārbaudīšana ir īpaši svarīga

Lai arī šajā vasarā laika apstākļi ir ļoti mainīgi, tomēr par saules un siltuma trūkumu lielākoties būtu grēks žēloties. Izbaudot silto laiku un sauļojoties, vienlaikus gan nevajadzētu piemirst, ka pārlieku ilga uzturēšanās saulē nav ieteicama, jo var izraisīt dažādas ādas problēmas, tādēļ piesardzības ievērošana un ārstu apmeklējums, lai pārliecinātos, ka viss tomēr kārtībā, ir ļoti svarīgs.

Veselības centra “Adoria” dermatoloģe Guna Grūbe gan atzīst, ka cilvēki, diemžēl, ne vienmēr pievērš pietiekoši lielu uzmanību tādām lietām, kā dzimumzīmju pēkšņa parādīšanās vai citām ādas pigmentācijas izmaiņām, līdz ar to aizvien vairāk pieaug saslimstība ar ļaundabīgiem ādas audzējiem.

“Protams, cilvēkam nevajadzētu krist panikā uzreiz līdzko parādās jauna dzimumzīme, tomēr statistikas dati ir nepielūdzami – katru gadu aizvien pieaug saslimstība ar dzīvībai bīstamām ādas slimībām – bazaliomu un melanomu. Lai arī riska faktori ir dažādi, tomēr ļaundabīgo ādas veidojumu rašanos īpaši ietekmē ultravioletie stari, tādēļ pārlieku liela uzturēšanās saulē nav ieteicama, ja nu tomēr ir gadījies apdegt un pēc tam sāk veidoties kādi ādas izaugumi, noteikti jāvēršas pie ārsta, lai pārbaudītos. Diemžēl, cilvēki ne vienmēr tam pievērš pietiekoši lielu uzmanību,” stāsta Guna Grūbe.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem, saslimstība ar ļaundabīgiem ādas audzējiem 2012.gadā, salīdzinot ar 2009.gadu, bija par 72% lielāka, un pērn saslimušo skaits sasniedza jau 1621 iedzīvotāju.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment