“Statoil” un “Narvesen” veicina Latvijas aptaukošanos

“Latvijas degvielas mazumtirdzniecības līderis “Statoil” un sīktirdzniecības vadošais uzņēmums “Narvesen” veicina savu klientu aptaukošanos un negatīvi iespaido viņu veselību”, portālam www.dieta.lv pavēstīja Sabiedrības Veselības Institūta vadītājs Vilnis Baltiņš.

“Neatkarīgi no tā, gribat jūs to, vai nē, bet, iegriežoties jebkurā “Statoil” benzīntankā un “Narvessen” kioskā lai norēķinātos par degvielu vai iegādātos aktuālo lasāmvielu, jūs praktiski vienmēr saņemsiet piedāvājumu nopirkt kādu kārumu vai uzkodu,” savu apgalvojumu pamatoja Vilnis Baltiņš.

“Šādu tirdzniecības veidu sauc par “piepārdošanu” un tas ir ļoti ienesīgs. Kā klasisku šīs metodes līderi un paraugu var minēt visiem labi zināmo uzņēmumu “McDonalds”. Metodes panākumi ir skaidrojami ar to, ka ir diezgan vienkārši pavairot ieņēmumus no cilvēka, kurš jau ir atvēris maciņu, lai veiktu kādu pirkumu,” stāsta Vilnis Baltiņš un piebilst, ”Ja cilvēks ir nolēmis veikli iestiprināties, kā tas ir gadījumā ar McDonaldu, tad tā ir viena lieta, taču, ja cilvēka nolūks ir tikai degvielas uzpilde vai kādas lasāmvielas iegāde, tad šāds piedāvājums nav nekas labs.”

“Bieži vien cilvēks, smaidīga pārdevēja mudināts, piekrīt izdarīt pilnīgi nevajadzīgas pārtikas iegādi jo “kāpēc gan ne”, “tas taču ir tīrais nieks”, “tas ir tik izdevīgi” un “no tā jau nekas slikts nenotiks”. Patiesībā viss ir daudz savādāk, un ilgākā laika posmā šie piedāvājumi vienmēr izvēršas par nopietnu problēmu,” aizrāda Vilnis Baltiņš.

“Ja izmantosiet “lielisko iespēju” kaut vai reizi nedēļā un bez vajadzības iegādāsieties piedāvāto karstmaizi vai šokolādīti, tad gada laikā varat pieņemties svarā par 2 – 4 kilogramiem,” savas bažas skaidro Vilnis Baltiņš un turpina, ”Nelielā šokolādītē vai vidēja izmēra karstmaizē ir aptuveni 250 kcal. Ja gada laikā reizi nedēļā piekrītat “labajam piedāvājumam”, 250 kcal jāreizina ar 54 nedēļām un rezultātā gada laikā iegūstat 13500 nevajadzīgas kcal. Lai izveidotos viens kilograms liekā svara, jāuzņem 6000 – 7000 lieku kcal. Tātad gada laikā uzņemtās 13500 kcal ir aptuveni 2 kilogrami liekā svara. Ja šādu piedāvājumu pieņemsiet nevis vienu, bet divas reizes nedēļā un vienā piegājienā piekritīsiet iegādāties vairēk nekā vienu uzkodu, tad jārēķinas ar vēl lielākām problēmām, nekā augstāk minētajā aprēķinā”.

“Kopumā nekas nav iebilstams pret to, ka nepieciešamības gadījumā ir iespējams ērti un veikli iestiprināties. Bez tam jāatzīst, ka apkalpošana un serviss šajos uzņēmums tiešām ir augstā līmenī. Tāpat ir skaidrs, ka tirgotājiem ir jātirgo un jāsaņem sava komisija, taču cilvēkiem, kurus uztrauc veselība, ir jābūt ļoti uzmanīgiem un ikreiz, dzirdot kādu “izdevīgu piedāvājumu”, jāpārjautā sev, vai man tas tiešām ir nepieciešams, un kādas būs sekas tam, ja izmantošu šo iespēju,” vērtē un brīdina Vilnis Baltiņš.

“Lai cilvēkiem labāk izskaidrotu šo problēmu, Sabiedrības Veselības Institūts animācijas seriāla ietvaros ir izveidojis filmiņu, veltītu konkrētajai tēmai,” nobeigumā pastāstīja Vilnis Baltiņš.

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment