TJN „Annas 2” aicina vērot Saules aptumsumu

Pēc Jaunā gada sagaidīšanas, 4. janvārī, Latvijā būs vērojams daļējs Saules aptumsums. Saules aptumsums Rīgā sāksies plkst. 9:24, sasniedzot maksimumu plkst. 10:46, kad tiks aizklāti 84 % Saules. Saules aptumsuma noslēgums sagaidāms plkst. 12:11.

Janvāra pirmajā nedēļā, no 3. līdz 8. janvārim, Saules muzejs sadarbībā ar Latvijas Astronomijas biedrību, Tehniskās jaunrades namu ANNAS 2 un Austras biedrību organizē dažādās aktivitātes veltītas Saules aptumsumam.

Nedēļa tiks atklāta 3. janvārī ar lekciju „Kāpēc notiek Saules aptumsumi?” un praktisko darbnīcu „Briļļu izgatavošana Saules aptumsuma novērošanai”, kad ikviens tiek aicināts iepazīties ar Saules aptumsuma ?? un izgatavot acu aizsegus aptumsuma novērošanai. 4. janvārī no plkst. 9:00 līdz 12:00 Saules muzejā, Kungu ielā 1, notiks Saules aptumsuma vērošana. No 5. līdz 8. janvārim Saules muzejā varēs piedalīties dažādās darbnīcās, dziesmu vakaros un ģimenēm veltītos pasākumos.

Pasaulē katru gadu ir vērojami 2 līdz 5 Saules aptumsumi. Pilnais Saules aptumsums notiek daudz retāk un ir vērojams noteiktā joslā uz Zemes virsmas. Latvijā nākamais daļējais Saules aptumsums būs vērojams 2015. gada 20. martā ap plkst. 9:46, bet pilnais Saules aptumsums būs tikai 2142. gada 25. maijā.

Pasākumi notiks Saules muzejā, Kungu ielā 1, Rīgā.
Aktivitāšu programma pielikumā. Aicināti visi interesenti.

Vairāk: www.tjn.lv

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment