Tropu mājā vārda došanas svinības Rietumāfrikas pundurkrokodiliem

Pēc pasaules aligatoru ilgdzīvošanas rekordista Čabulīša mūža beigām un Pierīgas grāvī noķertās nešpetnās Nīlas krokodilienes Krokses nerātnībām, pirms vairāk nekā gada zoodārzs papildināja savu kolekciju ar pieciem pavisam sīkiem Rietumāfrikas pundurkrokodilēniem. Nu tie paaugušies un turpmāk varēs pilnvērtīgi atrādīties zoodārza apmeklētājiem.

Pusotru gadu vecie krokodilēni 1. februārī tika ielaisti lielajā Tropu mājas krokodilu baseinā uz pastāvīgu dzīvi un nu tiem laiks iegūt arī nopietnus vārdus. Pie diviem rāpulēniem krustvecāki ar cienastu ieradīsies jau pirmdien, 7. februārī plkst. 13.00 Tropu mājā. Svētku laikā pie cienasta tiks arī pundurkrokodilēnu kaimiņi – gaviālkrokodili.

Atlikušajiem trim aszobjiem vārdus domāt varēs zooloģiskā dārza apmeklētāji līdz pat 6.martam. Blakus krokodilēnu baseinam atradīsies kastīte ar uzrakstu „Izdomā trim krokodilēniem vārdus!” , kurā katrs zoodārza apmeklētājs varēs iemest lapiņu ar vislabāko vārdu piedāvājumu. Krokodilēni vēl ir mazi un precīzi noteikt dzimumu šobrīd ir grūti. Tādēļ, domājot vārdus gan jāievēro viens nosacījums, tiem jābūt labskanīgiem gan sieviešu, gan vīriešu dzimtē!

Rietumāfrikas pundurkrokodili
Šī ir viena no pasaulē augumā mazākajām krokodilu sugām (izaug līdz 1,5 metriem) un piemēroti Tropu mājas ekspozīcijai. Piecus Rietumāfrikas pundurkrokodilu mazuļus uz Rīgu atveda 2009. gada 20. oktobrī no Pilzenes zoodārza Čehijā, kur tie no olām izšķīlās 2009. gada 10. jūnijā.

Līdz šim 2 brašuļi bija apskatāmi īpašā stikla terārija „ligzdā” virs kādreizējā Misisipi aligatora Čabulīša un Nīlas krokodila Krokses baseina. Savukārt 3 krokodilēni mitinājās Terārija dienesta telpās un uzmanību saņēma tikai no dzīvnieku kopējiem.

Gada laikā krokodilēni ir krietni paaugušies (šobrīd apmēram 70 cm gari) un pieņēmušies svarā gandrīz 10 reizes. Krokodilēnu iecienītākie gardumi ir dzīvas zivtiņas un attīrītas garneles.

Ar visu piecu dzīvnieku augšanas dinamiku var iepazīties zoodārza mājaslapā. (http://rigazoo.lv/public/30610.html)

TAGS: , , , ,

0 KomentāriYou can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment